Memur ve Emekliler İçin Hükümetin 2022 Zam Oranı Teklifi Açıklandı!

4 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisi için 2022 yılında uygulanacak zam oranı teklifi Çalışma Bakanı Bilgin tarafından açıklandı! Kaç lira zam gelecek?
Memur ve Emekliler İçin Hükümetin 2022 Zam Oranı Teklifi Açıklandı!

2022 senesinde memur ve emeklilere uygulancak olan maaş zammı için hükümetin ilk zam teklifi açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanan zam teklifi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Söz konusu rakamlar 4 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisi ile ailelerini yakından ilgilendirirken 2022 senesinde alınacak olan maaşların hesaplamasında kullanılacak. Hükümet tarafından dün yapılan açıklama ile 700 bin kamu işçisi için sürdürülen TİS görüşmeleri sonlandırılarak işçi maaşlarına zam anlaşması imzalanmıştı.

2022 SENESİNDE MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA KAÇ TL ZAM GELECEK, HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİ NE KADAR, MAAŞLAR NE OLUR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonlarca kişiyi ilgilendiren 2022 memur maaşı ve memur emeklisi zam oranı teklifini duyurdu. Memurlar için 2022 senesinin ilk 6 ayı için yüzde 6 ve yılın ikinci yarısını kapsayan 2. altı ay için de yüzde 5 maaş zammı önerisi geldi. 2023 yılı zam teklifi ise yüzde 6 ve yüzde 6 zamma ilave olarak enflasyon farkı olarak ilan edildi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Çalışma Bakanı Bilgin son dönemde Türkiye'nin orman yangınları ve seller gibi doğal afetlerle mücadele ettiğini hatırlatarak Türkiye'nin yaşanan tüm sorunları aşacak seviyede olduğunu söyledi. Bakan Bilgin devletin çalışanları ile üretim sistemi sayesinde ayakta kalmayı başaracağını belirterek tüm ekonomik taleplerin beklendiği düzeyde karşılanamayacağını belirterek devletin kimseyi enflasyona ezdirmeyeceği vurgusunu yeniledi.Memur ve Emekliler İçin Hükümetin 2022 Zam Oranı Teklifi Açıklandı!