Nokta Atışı Tahminleriyle Bilinen Bitcoin Kahini 57 Bin Dolar Tahmininde Bulundu

Bitcoin fiyat tahminleri açısından oldukça isabetli tahminler yapmasıyla tanınan analist Will Clemente yeni fiyat tahminini açıkladı.
Nokta Atışı Tahminleriyle Bilinen Bitcoin Kahini 57 Bin Dolar Tahmininde Bulundu

Bitcoin bir süredir finansal piyasalarda kaybettiği popülerliği şu anda da devam eden yükseliş hareketi ile yeniden kazandı. Bitcoin'in dev düşüşünün arından uzun sayılabilecek bir zamanın geçmesinden sonra yeniden 45 bin Dolar seviyesini aşmasıyla herkes bundan sonra ne olacak sorusunun cevabını merak etmeye başladı.

BİTCOİN KIRILGANLIKLARI ÜZERİNDEN ATTI

Bitcoin şu anda yükseldiği 45 Bin Dolar seviyesini en son Mayıs ayında yakalamıştı. Ancak daha sonra gelen sert düşüşler ile daha da geri çekilmez zorunda kalmıştı. Şimdi ise Bitcoin fiyatlamasında kırılganlıklar daha da giderildi. Bundan dolayı daha sağlam bir duruş ortaya konulabiliyor. ABD'de kripto para altyapı yasası ile vergilendirme hazırlıklarının açıklanması dahi Bitcoin fiyatını sarsamadı.

Son günlerde analişstlerin neredeyse tamamı Bitcoin'in 50 Bin Dolar seviyesine ulaşacağı konusunda hemfikirler. Ancak bu analistler arasında birisinin açıklamalarının ayrı bir önemi var. Will Clemente daha önce Bitcoin'in düşüşlerini ve yükselişlerini tam isabet olarak tahmin etmeyi başarmıştı.

KISA SÜRELİ KIRILMA TAHMİNİ

Will Clemente şimdi Bitcoin hakkında yeni tahminlerde bulundu. Bitcoıin'in yükseliş trendinde bir kırılma yaşanabileceğini açıklayan Will Clemente, “Bitcoin'de kalıcı olmayan bir kırılma yaşanabilir. Bu kırılma büyük yatırımcılar için bir satın alma işareti olacaktır. Bundan dolayı da kırılmanın etkisi çok kısa süreli olacaktır.” dedi.

57 BİN DOLAR TAHMİNİ

Bitcoin için 200 günlük ortalamaya dikkat çeken Will Clemente, “200 günlük ortalama önemli bir veri. Bundan dolayı bir duraklama yaşanabilir. Geleneksel finansta bu nokta bir varlığın düşüşte veya yükselişte olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılıyor. Bundan bağımsız şu anda Bitcoin'in hedefinde 50 bin Dolar olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin önce 50 bin Dolar seviyesini aşacak. Bu çok uzak bir gelecek değil. Ardından ise kritik nokta olan 57 bin Dolar hedeflenecek. Bu seviyenin aşılması ise zaman alabilir. Bu arada kar satışları ile gerilemeler yaşanabilir” ifadelerini kullandı.

Uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin'den vazgeçmediklerini söyleyen Will Clemente, “ Önceki dönemlerde düşüşler meydana geldiğinde uzun vadeli Bitcoin yatırımı yapanların sayısının azaldığını görüyorduk. Şu anda ise azalma olmadığı gibi uzun vadeli Bitcoin yatırımı yapanların sayısında artış meydana geldi. Bu da Bitcoin'in yükselişine dair duyulan güveni gösteriyor.” şeklinde konuştu.