Ons Altın İçin FED Şartlı 1.600 Dolar Tahmini Yapan İslam Memiş Altın Yatırımcılarının Zarar Etmeyeceği Formülü Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcılarına zarar etmemenin formülünü verdi. Ons altın için fiyat tahmininde bulunan İslam Memiş yatırımcılara altın dolar paritesini önerdi.
Ons Altın İçin FED Şartlı 1.600 Dolar Tahmini Yapan İslam Memiş Altın Yatırımcılarının Zarar Etmeyeceği Formülü Açıkladı

Altın yatırımcıları yönünü net şekilde belirleyemeyen ons altın için oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyorlar. Özellikle yüksekten altın alımı yapanlar zararlarını ne şekilde çıkarabileceklerini kara kara düşünmeyi sürdürüyorlar. Gram altının 1.000 TL'nin üzerine çıkmasının ardından gram altın alanlar dolar kurundaki gerileme ile çok büyük bir zararla karşı karşıya kaldılar. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın yatırımcılarına yüksekten alım yapsalar dahi zarar etmeyecekleri formülü açıkladı.

Ons Altın İçin FED Şartlı 1.600 Dolar Tahmini Yapan İslam Memiş Altın Yatırımcılarının Zarar Etmeyeceği Formülü Açıkladı

ALTIN YATIRIMCILARINA ZARAR ETTİRMEYECEK YATIRIM FORMÜLÜ İDDİASI!

Altın piyasası hakkında bir değerlendirme yaparak yatırımcılara seslenen İslam Memiş, "Geçen hafta altın fiyatlarında yaşanan düşüşler yatırımcılara yüzde 50 alım fırsatı verdi. Bu fırsatı değerlendirip altın alımı yapanları tebrik ederim. Yeni yüzde 50 alım için en az iki hafta daha beklemek gerekir. Düşüşlerin kalıcı olacağına inanıyorum. Küçük yatırımcılara sık sık hata yaptıklarını söylüyorum. Altın yatırımcısı yalnızca fiyat düşecek mi yükselecek mi diyerek bakıp yatırım kararı almamalı. Yeni bir yatırım taktiği söylemek istiyorum. Buna uyarlarsa zarar etmezler." dedi.

ALTIN DOLAR PARİTESİ İLE İŞLEM YAPIN

Altın dolar paritesine dikkat çeken İslam Memiş, "Altın dolar paritesine bakmamız gerekir. Bugün elinizde 57.900 dolar varsa 1 kg altın alıyorsunuz. Elinizde 1 kg altın varsa ve bunu bozdurursanız karşılığında 57.900 dolar alırsınız. İşte bu altın dolar paritesidir. Direkt olarak Türk lirasına geçmeden altın dolar değişimi yapıyorsunuz. Bunu yaparsanız açıkta kalmazsınız. 1 kg altında en fazla 200 dolar alım satım farkı olur. Altının karşılığı Türk lirası değildir, dolardır. Bunu uygulayan zarar etmiyor." ifadelerini kullandı.

TÜRK LİRASI İLE ALTIN ALIP SATANLAR 6 AY ZARARLARINI ÇIKARMAK İÇİN BEKLEDİLER

Altın yatırımcılarının doğru yatırım hamlesi yapmaları için uyarıda bulunduğunu söyleyen İslam Memiş, "Geçtiğimiz yıl 450 TL'nin üzerindeki fiyatlar balondur dedim ve koşa koşa gidip 540 TL'nin üzerinde gram altın aldılar. Neymiş gram altın 1.000 TL olacakmış. 6 ay zararlarını karşılamak için beklemek zorunda kaldılar. 2021'in ilk çeyreğinde gram altın 397 TL'ye kadar geriledi. 540 TL'den gram altına girenler aylarca beklediler verdiklerini geri alabilmek için. Buna hiç gerek var mıydı? Ben onlara bir kıyak yaptım. Onlara söyledim ki 540 TL'den gram altın almış olabilirsin ve zarar etmiş olabilirsin. Altın dolar paritesi işlemi yapmaları halinde zarar etmeyeceklerini söyledim. Altın verip dolar alabilirsin. Bunu yapanlar 60 Bin Dolar seviyesinde ellerindeki altını dolara çevirenler 54.700 Dolardan altın alıp kar ettiler." şeklinde konuştu.

Ons Altın İçin FED Şartlı 1.600 Dolar Tahmini Yapan İslam Memiş Altın Yatırımcılarının Zarar Etmeyeceği Formülü Açıkladı

ONS ALTIN İÇİN 1.600 DOLAR TAHMİNİ!

Ons altın için FED kaynaklı bir fiyat tahmininde bulunan İslam Memiş, "2022 yılında FED faiz artırımı yapacak ve ons altında tam sınırdayız. Ons altının aşağı mı yoksa yukarı mı gideceği belli değil. FED faiz artırımlarına Mart'ta başlarsa ons altın 1.600 Dolar seviyesine geriler. Şu anda altınınızı dolar çevirdiğinizi varsayalım. O zaman aynı miktarda dolarınızla daha fazla altın alabileceksiniz. Açıkta kalmadığınız için zarar etmiyorsunuz. Yüksek fiyattan altın alanlar bu şekilde zararlarını geri alabilirler. Türk lirası ile altın işlemi yaparsanız açıkta kalır ve zarar edersiniz. Altın dolar paritesi ile işlem yapanların kafası rahat olur." dedi.

Not: Haberimizde yer alan finansal değerlendirmeler ilgili ekonomiste aittir. Bu yorumlardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir. Yatırım kararı alınırken tek veri olarak buradaki bilgiler değerlendirilmemelidir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.