Ons Altın Ne Zaman Yükselecek, Bu Seviyeden Gram Altın Alınır Mı? Piyasa Uzmanından Yeni Altın Kehanetleri!

Altın piyasasına dair tahminleri ile dikkat çeken ekonomistlerden olan Tunç Şatıroğlu gram altın ve ons altın hakkında yeni bir değerlendirme yaptı. Ons altın ve gram altın yükselir mi?
Ons Altın Ne Zaman Yükselecek, Bu Seviyeden Gram Altın Alınır Mı? Piyasa Uzmanından Yeni Altın Kehanetleri!

Altın piyasasında oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. ABD'den gelen veri akışlarının neticesinde geniş bir bant aralığında fiyatlanmaya başlayan ons altında çok dalgalı bir seyir takip ediliyor. Ons altında bir yön arayışı halen daha devam ederken bundan sonraki fiyatlamaların ne şekilde olacağına dair de bir merak yaşanıyor. Altın fiyatları ne olur? Altın fiyatları yükselir mi? Ons altın ve gram altın için fiyat tahminleri nelerdir?

Daha önce yapmış olduğu altın tahminleri ile isabet gösteren ekonomist Tunç Şatıroğlu yeni bir değerlendirme daha yaptı. Altın analizini paylaşan Tunç şatıroğlu ons altın ve gram altın hakkında yatırımcılara bazı temkinli önerilerde bulundu. Tunç Şatıroğlu altın fiyat tahminleri nelerdir? İşte Tunç Şatıroğlu'nun son altın analizi...

ONS ALTINDA BU HAFTA DALGALANMALAR SÜRECEK

Ons altın hakkında bir değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu, "Önemli veri akışları üst üste geldi. ABD enflasyonu , tarım dışı istihdamı açıklanmış. FED Başkanı Jerome Powell konuşmuş ve faiz artırımının güçlü bir şekilde olacağını söylemiş. Tüm bunlar ons altında bir dalgalanmaya neden oluyor. Bu dalgalanmalar artık bu hafta sürekli olacak. Bakıyoruz bugün ons altın ekside ilerlemiş. Bu dalgalanmalar bittikten sonra ben ons altında gelecek hafta bir yükseliş bekliyorum. " dedi.

Ons Altın Ne Zaman Yükselecek, Bu Seviyeden Gram Altın Alınır Mı? Piyasa Uzmanından Yeni Altın Kehanetleri!

GELECEK HAFTA ONS ALTINDA YÜKSELİŞ BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI

Ons altında yükseliş beklentisini de açıklayan Tunç Şatıroğlu, "Ons altın için 1.812 Dolar seviyesi önemli. Bu seviyenin altına pek düşmez ama 1.805 seviyesine değip yeniden 1.812 Dolar seviyesine çıkabilir. Benim bu haftaki benklentim bu yönde. Ancak gelecek haftanın başından itibaren ons altında yükseliş bekliyorum." ifadelerini kullandı.

BU SEVİYEDEN GRAM ALTIN ALINIR MI?

Gram altın için oldukça temkinli hareket etmeyi öneren Tunç Şatıroğlu, "Gram altın konusunda gelecek olursak o taraf biraz karışık. Dolar kurunun ne kadar olacağını bilemiyoruz. 13 TL ile 14 TL arasına sıkışmış bir dolar kuru var. Cumhurbaşkanı Erdığan'ın 31 Aralıkta bir konuşması vardı. DOlar kurunda hedefin 11,50 TL civarı olduğunu söylemişti. Bende bundan hareketle bu seviyeden dolar almam demiştim. Hal böyleyken şimdi gram altın almak doğru olur mu? Dolar kurunda yükseliş bekliyorsanız şimdi gidip gram altın alabilirsiniz. Ben kendim şu anda gram altın almam. En azından Pazartesi gününü bekler bakarım dolar kuruna ona göre karar veririm." şeklinde konuştu.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomistin kişisel düşünceleridir. Burada bulunan yorumlarla yatırım yapmak hedeflenen kazançları sağlamayabilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.