Pes Dedirten Akaryakıt Zamlarına Bir Yenisi Daha: 1 TL 33 Kuruşluk Zam Yolda! 29 Nisan Güncel Akaryakıt Fiyatları

Pes Dedirten Akaryakıt Zamlarına Bir Yenisi Daha: 1 TL 33 Kuruşluk Zam Yolda! 29 Nisan Güncel Akaryakıt Fiyatları
Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte artan brent petrol fiyatı, akaryakıt ürünlerine arka arkaya zamların yapılmasına sebep oldu. Sürücüleri üzecek olan yeni zam haberi bayram öncesi geldi...

Bir süredir devam eden Rusya- Ukrayna savaşından ötürü arka arkaya zamlar alan benzin ve motorin, sürücülerin bütçelerini aşmaya başladı. Birçok araç sahibi toplu taşıma araçlarına yönelirken, bayram öncesinde bir kötü haber daha geldi. Kulislerden gelen bilgilere göre benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere bir zammın daha yapılacağı iddia edildi.

Bir Zam Daha Geliyor İddiası!

Döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan ani yükselişlerden ötürü hali hazırda zamlı fiyatları ile satışa sunulan akaryakıt ürünlerine ilişkin şok bir iddia daha ortaya atıldı. Rusya- Ukrayna savaşının başlamasından bu yana değerlenen petrol fiyatlarından sonra arka arkaya zam alan benzinin, 30 Nisan tarihinden itibaren bir zam daha göreceği bildirildi. Kulislerden gelen haberlere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 1 TL 33 kuruşluk zam yapılacağı iddia edildi. Motorin fiyatlarında ise bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor.

Brent Petrol Ne Kadar Oldu?

Pes Dedirten Akaryakıt Zamlarına Bir Yenisi Daha: 1 TL 33 Kuruşluk Zam Yolda! 29 Nisan Güncel Akaryakıt Fiyatları

Mart ayı itibari ile resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşından sonra bir anda 100 dolarlık kritik seviyeyi aşan brent petrol, savaşın ilk haftalarında 130 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Daha sonrasında iki ülkenin ılıman bir müzakere süreci çerçevesinde buluşmasından ötürü sert bir şekilde gerileyen brent petrol, 100 dolarlık seviyenin altına doğru meyletmişti.

Son günlerde tekrar hareketlenen brent petrol fiyatları, bugün itibari ile 108 dolar seviyesinden işlem görüyor. Petrolün yukarı yönlü hareketlerinin ise devam edeceği konuşuluyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları 29 Nisan 2022

Son yapılan zamlardan sonra güncellenen benzin ve motorin fiyatları, şehirden şehre farklılık gösteren tutarlardan satışa sunuluyor. Ankara, İzmir ve İstanbul için belirlenmiş olan güncel benzin ve motorin fiyatları ise şu şekilde:

  • İstanbul Motorin Fiyatı: 22,01 TL
  • İstanbul Benzin Fiyatı: 19 TL
  • Ankara Motorin Fiyatı: 22,1 TL
  • Ankara Benzin Fiyatı: 19,11 TL
  • İzmir Motorin Fiyatı: 22,1 TL
  • İzmir Benzin Fiyatı: 19,11 TL