Piyasayı Sallayan Analiz! Kripto Para Uzmanından Bitcoin İçin 100 Bin Dolar Tahmini Geldi!

Kripto para analisti Lark Davis son yaptığı Bitcoin fiyat tahmini ile herkesi şok etti. Ünlü analistin Bitcoin için 6 haneli rakamları işaret etmesi büyük bir heyecana neden oldu.
Piyasayı Sallayan Analiz! Kripto Para Uzmanından Bitcoin İçin 100 Bin Dolar Tahmini Geldi!

Son dönemlerde Bitcoin'de meydana gelen fiyat artışları oldukça büyük dikkat çekti. Kripto para piyasalarını yönlendiren para birimi olan Bitcoin'in fiyat artışlarının çok büyük anlamları bulunuyor. Bitcoin'in yükselmesi demek tüm diğer kripto paraların da bundan etkilenerek değerlerini arttırmaları anlamına geliyor.

Analistlerin son günlerde üzerine kafa yordukları kripto para birimi Bitcoin oldu. Yaptığı isabetli analizlerle dikkat çeken Lark Davis de Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu. Grafikleri ve son 200 günlük ortalamayı yorumlayan Lark Davis, Bitcoin için kaçınılmaz olanın yükseliş olduğunu ve bunun artık kolay kolay engellenebileceğinin mümkün olmadığını belirtti.

50 BİN DOLAR PSİKOLOJİK EŞİĞİ AŞILDI

50 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin için değerlendirmelerde bulunan analist Lark Davis, “Bitcoin'in 50 Bin Dolar seviyesini aşarak o bölgeye yerleşmesi çok güzel bir şey. Çünkü 50 Bin Dolar seviyesi Bitcoin için kritik bir psikolojik eşik oluyor. Çok sayıda yatırımcı bu psikolojik eşiğin aşılmasını bekliyordu. Bu beklenti şu anda gerçekleşti.

50 Bin Dolar demek aynı zamanda Bitcoin'in fiyat direnci kazandığını da ortaya koyuyor. Boğalar da bu seviyeyi bekliyorlardı. Yatırımcılar artık Bitcoin'lerini satmaktan vazgeçtiler. Bu da artık Bitcoin'in güven kazandığını ortaya koyuyor.” dedi.

BİTCOİN 100 BİN DOLARI AŞAR TAHMİNİ

Bitcoin'e olan güvenin net bir şekilde ortaya çıktığını söyleyen Lark Davis, “Kripto madencileri ve büyük cüzdan adresleri Bitcoin depolamaya başladılar. Herkes artık fiyatların yükseldiğini görmek istiyor. Ben bitcoin'in bu seviyede kalmayacağını hatta 6 haneli rakamlara ulaşacağını düşünüyorum. Tüm işaretler bize bunu gösteriyor.

Bitcoin geçtiğimiz yıl Nisan ayında 200 günlük hareketli bir ortalama kaydetti. O zaman Bitcoin yüzde 718 değer kazandı. Şimdi de 200 günlük hareketli ortalamada böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Bitcoin 2021'in sonunda veya 2022'nin başında 100 Bin Dolar seviyesinin çok üzerine çıkacaktır.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin'in yükselişinden oldukça emin bir şekilde konuşan analist Lark Davis'in bu yorumları büyük bir ilgi gördü. Kripto paraların yeni bir sürece girdikleri ve yılın geri kalan döneminde çoğunlukla yükselişlerin hakim olacağı analizlerinin sayısı oldukça arttı.