PTT Bu Sefer Kendi Sitesinden Duyurdu! Şubeden İhtiyaç Kredisi Verecek

PTT Bu Sefer Kendi Sitesinden Duyurdu! Şubeden İhtiyaç Kredisi Verecek
PTT ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde kaç? PTT'den ne kadar kredi çekebilirim? Şubelerden PTT ihtiyaç kredisi kullanımı nasıl olacak? Nakit ihtiyacı olanlara 12.500 PTT kredisi kaç TL taksitle ödenir?

Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında gelen PTT, banka dışında ihtiyaç kredisi veren nadir kurumlardan birisi. Türkiye'nin dört bir yanında şubesi bulunan PTT müşterilerinin ihtiyaçlarını 80.000 TL'ye kadar karşılıyor.

Peki PTT'den kredi kullanımı nasıl olacak? Maliyet oranı diğer bankalara göre daha mı uygun? İşte eylül öncesi yaz sonu fırsatları.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI

PTT ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler başvurularını PTT şubelerine yapacaklar. Kurum kredi başvurularını onaylananlara ödemeleri kendisi yapacak. Ayrıca kredi kullanımı sonrası ödeme işlemleri ve borç takip süreci de tamamen PTT üzerinden yürütülecek.

Ancak PTT bu süreçte krediyi doğrudan kendisi sağlamıyor.

Daha önceden anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla ihtiyaç kredisi veren PTT, faiz oranlarını da bankaların güncel oranlarına göre belirliyor. Ayrıca PTT'den kredi kullanacak olan müşterilerin PTT maaş müşterisi, kredi puanlarının yüksek olması kredi onayı için önemli oluyor. Maliyetler bu ek avantajlarla düşebiliyor.

PTT'NİN İHTİYAÇ KREDİSİ ANLAŞMASI OLAN BANKALAR

PTT'nin kredi anlaşması olan bankalar listesi sürekli güncelleniyor. 2021 yılı sonbahar döneminde kurumun anlaşma sağladığı bankalar arasında ilk sırada Aktif Bank geliyor. Aktif Bank, PTT'den başvuru yapıldığında sağlanan kredi faiz oranlarını sitesinde duyurdu.

Kurumun anlaşmalı olduğu diğer platform ise dijital bankacılık hizmeti veren NKolay. Aktif Bank'ın dijital platfpmu olan Nkolay'da emekli maaşını PTT'den alanlara özel olanaklar sunuyor.

PTT TÜKETİCİ KREDİSİ

PTT'nin resmi sitesinden tüketici kredisi kullanımlarına dair bilgi verildi. Faiz oranları, ödeme seçenekleri ve diğer tüm imkanlar PTT tarafından bir bir açıklandı. İşte eylül 2021 PTT ihtiyaç kredisi özellikleri;

* Faiz oranı; 3 - 36 ay vadede 1.250 TL – 80.000 TL tutar aralığında %2,79'dur.

* Kredi Tahsis Ücreti kullanılan kredi tutarının binde beş'i kadardır.

* Kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 1.250 TL, üst limit 80.000 TL' dir

* Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT'den alan emekliler yararlanabilecektir.

PTT'DEN KREDİ ÇEKERSEM AYLIK KAÇ TL TAKSİTLE ÖDERİM?

PTT'den ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda oluşan aylık ödeme planları ve kredi maliyet tablosu, yine kurumun internet sayfasından duyuruldu.

PTT Bu Sefer Kendi Sitesinden Duyurdu! Şubeden İhtiyaç Kredisi Verecek

PTT ihtiyaç kredisi başvurularınızı bulunduğunuz ilçede ki en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek yapabilirsiniz. Ödeme planı yukarıda yer aldığı gibi olacak. Görsel PTT'nin sitesinden alınmıştır.