Ripple CEO'su Açıkladı! SEC Davası Kaybedilirse Ne Olacak, XRP Değer Kaybedecek Mi?

Ripple CEO'su Açıkladı! SEC Davası Kaybedilirse Ne Olacak, XRP Değer Kaybedecek Mi?
Ripple ile SEC arasındaki davanın kaybedilmesi durumunda yaşanabilecek gelişmeleri Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıkladı. Dava kaybedilirse Ripple nasıl etkilenecek?

Ripple ile SEC arasındaki dava kripto para piyasalarında uzun bir süredir merak ediliyor. Şirketin tokeni XRP bu durumdan oldukça etkileniyor. Bu davanın Ripple tarafından kaybedilmesi durumunda ise XRP’nin fiyatının büyük oranda düşeceği tahmin ediliyor. Kripto para piyasalarında bu tedirginlik XRP yatırımcılarının diken üstünde oturmalarına neden oluyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı son açıklama ile adeta ezberleri bozdu.

RİPPLE DAVAYI KAYBEDERSE NE OLACAK?

Kripto para endüstrisi tarafından yakından takip edilen davanın sonucu aynı zamanda bu sektör için emsal olarak değerlendirilecek. Dava hakkındaki görüşleri sorulan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “Dava sonucuna ilişkin olarak her türlü ihtimali değerlendiriyoruz. Şu anda biz davayı kaybetmiş gibi hareket ediyoruz. Bundan dolayı kaybetsek dahi fazla bir şey değişmeyecek. XRP’nin fiyatında önemli bir düşüş olmayacaktır.” dedi.

Ripple ile SEC arasındaki davanın ABD için kritik olabileceği belirtildi. Uzmanlara göre XRP ile SEC arasındaki dava yalnızca ABD sınırları için geçerli olacak. Eğer SEC davayı kazanırsa XRP tokeninin ticari sadece ABD’de engellenebilecek. Diğer ülkeler ise XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmiyor. Bundan dolayı diğer ülkeler kripto varlık olarak XRP ticaretine izin verebilecekler.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davaya ilişkin bir endişeleri olmadığını ifade ederek, “Dava sürecinin daha en başında ABD borsaları XRP’yi kendi platformlarından çıkarttılar. Buna rağmen Ripple için çok iyi bir yılın geçmesi engellenemedi. Geçtiğimiz yıl Ripple için rekor bir yıl oldu. Çok ciddi bir büyüme gerçekleştirdik. En kritik olan ise biz bu büyümenin tamamını ABD dışında başardık.” ifadelerini kullandı.

Ripple ile Sec davasının kaybedilmesi durumunda XRP’de ciddi bir değişim beklemeyen Brad Garlinghouse bunu müşterilerin yüzde 95’inin ABD dışında olmasına bağladı. Ancak kripto para piyasalarında genel beklenti XRP’nin dava kaybedilmesi sonucunda kısa vadede olumsuz etkilenmesi şeklinde oluştu.

Emlak365.com