Son Dakika! Çalışma Bakanı Bilgin 2022 emekli ikramiyesi tutarını ve ödeme tarihlerini açıkladı

Son Dakika! Çalışma Bakanı Bilgin 2022 emekli ikramiyesi tutarını ve ödeme tarihlerini açıkladı
Son Dakika Haberi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 2022 yılı emekli ikramiyesinin ne zaman ve kaç TL olarak ödeneceğine ilişkin resmi açıklamada bulundu. Bakan Bilgin'in konuşması...

Emlak365.com - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV gün ortası yayınına katıldı. Burada merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, uzun zamandır ne kadar ödeneceği, zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olan emekli ikramiyeler için resmi açıklamada bulundu.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNİN NE KADAR VE NE ZAMAN ÖDENECEĞİNE İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kendisine yöneltilen emekli ikramiyesi ödemelerine ilişkin soruya yanıt verdi. Sunucunun emekli ikramiyeleri artacak mı? sorusuna yanıt veren Bakan Bilgin "Bu konuda henüz bir kararımız yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum." ifadelerini kullandı.

YENİ BAŞLATILAN İSTİHDAM PROGRAMI

Bakan Bilgin konuşmasında ayrıca yeni başlatılan istihdam programlarına ilişkin de bilgi verdi. Sürecin nasıl işleyeceği, vatandaşlara, işverenlere hangi hakların sağlanacağına ilişkin açıklamada bulunan Çalışma Bakanı şu ifadelere yer verdi.

Son Dakika! Çalışma Bakanı Bilgin 2022 emekli ikramiyesi tutarını ve ödeme tarihlerini açıkladı

"Geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığımız üretim sürecine katılım programımızın adını istihdama verdiğimiz önemden yola çıkarak o şekilde belirledik. Gaziantep'te başlattık ve sanayi illerini seçerek ilerleyeceğiz. Amacımız işsiz sayısını azaltmak. Türkiye büyümesini gerçekleştiren bir ülke. Ekonomide dalgalanma var ama yolumuza devam ediyoruz. Bu bir kurs, eğitim v.s. değil doğrudan istihdam yaratan bir proje. Bazı şartlar var merak edenler İŞKUR'un sitesinden takip edebilir. Bu proje bir yıl istihdam garantisini kapsayan bir proje. İşveren elemanını kendi yetiştirecek, biz destekleyeceğiz."

ASGARİ ÜCRETE ZAM İDDİALARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuşmasına ayrıca asgari ücrete zam konusunda gündemde yer alan iddialara değindi. Sunucunun sorusuna Vedat Bilgin "Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok. Popülist taleplere kaymamamız lazım, biz gerçekçiyiz." ifadeleriyle yanıt verdi.

MEMURLARIN BEKLEDİĞİ 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ

AK Parti'nin uzun süre önceki vaatlerinden olan ve artık çıkması için gün sayılan 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin de açıklamalarda bulunan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin "3600 ek göstergede yasal düzenleme bu yıl Meclis'e gelir. Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum." dedi.