Son Dönemin En Çok Kazandıran Alt Coinlerinden Olan AVAX'ı 2022 Yılında Neler Bekliyor!

Kripto para yatırımcılarının aşina olduğu alt coinlerden olan AVAX, 2021 yılında yatırımcılara büyük kazanç sağladı. Peki, 2022'de AVAX yatırımcılarını neler bekliyor?
Son Dönemin En Çok Kazandıran Alt Coinlerinden Olan AVAX'ı 2022 Yılında Neler Bekliyor!

Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı alt coinlerden biri olan AVAX, 2021 yılı boyunca yatırımcılarına çok fazla kazanç sağladı. Özellikle ani yükselişleriyle adından söz ettiren ve yatırımcısını kolay kolay bozguna uğratmayan AVAX, yatırım yapmaktan çekinenleri ise deyim yerindeyse pişman etti. Peki, AVAX yatırımcılarını 2022 yılında neler bekliyor? Gelin tüm detayları bu kapsamlı haberimizde değerlendirelim.


AVAX, bir başka ifade ile Avalanche, 2021 yılının dijital para yıldızlarından biri olmayı başardı. Hem USD, hem de TRY çiftlerinde önemli kazançlar sunan AVAX, şu anda 116 USD seviyesinden işlem görüyor. TL çiftinse ise 1.540 TL seviyelerinde dolaşıyor. Yıl sonuna doğru 1.400 TL’nin altına inmiş olsa da kısa süre zarfında yeniden toparlaması ve 1.900 TL seviyelerine çıkması gündemde.

Aralık Ayı AVAX’a İyi Gelmedi


Yaz dönemiyle beraber Kasım ayında da ani yükselişlere sahne olan AVAX, Aralık ayında bir nebze olsun düşüş yaşadı. Özellikle tüm dijital paraları etkileyen döviz olayı, AVAX’ın Türkiye’deki yatırımcılarını da doğrudan etkiledi diyebiliriz. Hükumetin Hazine ve Merkez Bankası aracılığı ile döviz kurlarına yaptığı müdahale, özellikle TL bazlı işlem yapan AVAX yatırımcılarını fazlasıyla üzdü.

Son Dönemin En Çok Kazandıran Alt Coinlerinden Olan AVAX'ı 2022 Yılında Neler Bekliyor!
AVAX, Bitcoin ile doğrudan ilişkili alt coinlerden biri olarak dikkat çekmekte. Hatta Aralık ayındaki düşüşü sadece dövize yapılan müdahalelere bağlamak doğru olmayacaktır. Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş tüm kripto para piyasasını sarsarken bu düşüşten en çok etkilenen tokenlardan biri de Avalanche (AVAX) oldu.
Uzmanlar, AVAX için psikolojik sınırın 100 USD olduğunu dile getirmekte. Teknik destek sınırının da 100 USD olması, AVAX için yorum yapmayı daha da kolaylaştırıyor. Bitcoin fiyatında meydana gelecek bir düşüşün AVAX’ı 100 dolara yaklaştırması, düşüşün 75-80 dolarlara kadar devam edeceği anlamına geliyor. Şu aralar 100 USD’nin üzerinde seyreden AVAX’ın gerekli desteği alması ile beraber 140 USD’ye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.

Son Dönemin En Çok Kazandıran Alt Coinlerinden Olan AVAX'ı 2022 Yılında Neler Bekliyor!
AVAX’a yatırım yapacak olanlar, önümüzdeki günlerde Bitcoin’i de yakından takip edeceğe benziyor. Bitcoin’in AVAX’ı destek ve direnç noktalarına yaklaştırması ile beraber az önce sözünü ettiğimiz senaryolardan birinin hayata geçme olasılığı daha da artmış olacak. Elbette burada sunulan bilgilerin tamamı teknik analizlere ve uzman görüşlerine dayandığı için yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı kendi araştırmalarınız doğrultusunda vermeniz gerekmekle birlikte yatırımlardan doğacak zararlar da yine kendi inisiyatifinizle alınmış kararların neticesi olacaktır.