TEB Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yaptı! 250 Bin TL'lik Kredide 39 Bin TL Kazanç!

Konut kredisi kullanmak için kredi faizlerinin düşmesini bekleyenlere müjdeli haberi TEB verdi. TEB konut kredisi faizinde indirim yapıldığı açıklandı.
TEB Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yaptı! 250 Bin TL'lik Kredide 39 Bin TL Kazanç!

Türkiye'de konut kredisi kullanmadan ev almak artık iyice zorlaştı. Yükselen konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar ek kaynak kullanmadan konut satın almakta oldukça zorlanmaya başladılar. Bundan dolayı da konut kredisi kampanyaları internet üzerinde en çok sorgulama yapılan konulardan birisi oldu.

Merkez Bankası'nın olası bir faiz indirimi ile konut kredisi faizlerinde de bir indirim olabileceğine dair beklenti vardı. Ancak Merkez Bankası politika faizini yüzde 19'da sabit tutarak bu beklentiye karşılık vermedi. Bundan dolayı da yeni bir ev satın almak isteyenler mevcut konut kredisi kampanyalarını araştırmaya devam ediyorlar.

TEB KONUT KREDİSİ FAİZİ GÜNCELLENDİ

Konut kredisi faiz indirimi beklentisi içerisinde olanlara müjdeli haberi gün sonunda TEB verdi. TEB konut kredisi faizlerinde indirime gittiğini açıkladı. Daha önce aylık yüzde 1,54 faiz oranı ile konut kredisi veren TEB bu faiz oranını düşürerek daha makul bir maliyet ile müşterilerinin ev sahibi olmaları için finansman desteği sağlıyor.

ESKİ FAİZLE KONUT KREDİSİ MALİYETİ

Daha önce aylık yüzde 1,54 ile konut kredisi veren TEB, 120 ay vadeli 250 Bin TL tutarındaki bir konut kredisi için müşterilerden aylık taksit olarak 4.582 TL talep ediyordu. Bu kredinin 10 yıllık maliyeti ise 552.069 TL oluyordu.

TEB Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yaptı! 250 Bin TL'lik Kredide 39 Bin TL Kazanç!

EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR ARASINDA TEB DE KATILDI

TEB'in bugün yaptığı güncelleme ile konut kredisi faizleri yüzde 1,37'ye çekildi. Yüzde 0,17 oranında indirim yapılan TEB konut kredisi faizi ile maliyetler daha makul bir konuma geldi. Böylelikle TEB en düşük faizle konut kredisi veren bankalar arasına dahil oldu.

Ziraat bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankaları aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi veriyor. Halkbank ise konut kredisi faizlerini aylık 1,38 olarak uyguluyor. Yapı Kredi Bankası aylık yüzde 1,37 faiz ile, Akbank ise aylık yüzde 1,34 faizle konut kredisi veriyor. TEB de aylık yüzde 1,37 faiz ile bu bankalar arasına dahil oldu.

TEB 250 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

TEB tarafından yapılan faiz güncellemesi ile konut kredisi maliyetleri değişti. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 4.257 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonuna kadar yapılan toplam ödeme ise 513.005 TL oluyor.

TEB Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yaptı! 250 Bin TL'lik Kredide 39 Bin TL Kazanç!

TEB konut kredisi faizinin indirilmesi ile müşteriler 250 Bin TL'lik konut kredisinin taksitlerinde 325 TL'lik kazan sağlamış oldular. Toplam kredinin maliyetinde ise 39.064 TL'Lik tasarruf yapılmış oluyor.