TÜİK TEFE TÜFE Mart Ayı Enflasyonu, Nisan 2022 Kira Artış Oranı Bugün Saat Kaçta Açıklanacak?

TÜİK TEFE TÜFE Mart Ayı Enflasyonu, Nisan 2022 Kira Artış Oranı Bugün Saat Kaçta Açıklanacak?
Tüm Türkiye'nin kilitlendiği enflasyon rakamları için geri sayım başladı. TÜİK Mart ayı enflasyon beklentisi alev alırken gözler resmi rakamın açıklanacağı saate çevrildi. Enflasyon kaçta açıklanıyor?

Gözler Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Mart ayı enflasyonu ve Nisan 2022 kira artışı rakamlarına çevrildi. Açıklanacak olan rakamlar ile ev sahipleri ve kiracıları yakından ilgilendiren resmi kira artışı zam oranı belirlenirken aynı zamanda milyonlarca memur ve emekli maaşı için kullanılacak olan enflasyon farkı zammı için 3. kritik rakam ilan edilmiş olacak.

Enflasyon rakamları tüm bunların yanı sıra piyasalara yön verecek olması nedeni ile altın, dolar ve borsa yatırımcısı tarafından da yakından takip ediliyor. Ekonomistler tarafından açıklanan Mart ayı enflasyon beklentisi tahmini yıllık enflasyonun yüzde 60 sınırını aşacağı yönünde gerçekleşirken bu sınırın aşılması halinde dolar ve altının sert tepkiler verebileceği belirtiliyor.

TÜİK TEFE TÜFE MART AYI ENFLASYONU VE NİSAN 2022 ENFLASYON KİRA ARTIŞI ZAM ORANI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Enflasyon rakamları için beklenen gün geldi çattı. Ülkemizde enflasyon rakamlarını Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK belirlenen sepet ürünler üzerinden aylık olarak hesaplamaktadır. Ayın tamamlanmasının ardından kurum tarafından oluşturulan sepet ürünler üzerinden hesaplamalar yapılmakta ve bu elde edilen rakamlar kurumun resmi internet sitesi üzerinden bir sonraki takip eden ayın ilk haftası içerisinde ilan edilmektedir.

TÜİK TEFE TÜFE Mart Ayı Enflasyonu, Nisan 2022 Kira Artış Oranı Bugün Saat Kaçta Açıklanacak?

TÜİK TEFE TÜFE Mart ayı enflasyonu rakamları 4 Nisan 2022 Pazartesi günü yani bugün saat 10:00 itibari ile ilan edilecek. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak rakamlar açıklanır açıklanmaz emlak365.com sitemizde de yer alacaktır. Sitemizden rakamları ve Nisan ayı resmi kira artışı zam oranı rakamlarını takip edebilirsiniz.

Haber Kaynağı: Emlak365.com