Ünlü Analistten Hazır Olun, Ralli Başlıyor Uyarısı! 1 Bitcoin Kaç Dolar Olacak?

Ünlü Analistten Hazır Olun, Ralli Başlıyor Uyarısı! 1 Bitcoin Kaç Dolar Olacak?
Son haftalarda büyük bir sarsıntı geçiren Bitcoin için kripto para analisti Justin Bennett tarafından çok çarpıcı tahminler yapıldı. Büyük bir ralli beklediğini söyleyen ünlü analistten Bitcoin yoruml

Kripto para piyasalarının lider para birimi olan Bitcoin son haftalarda yatırımcılarına şok üzerine şok yaşattı. Analistler 2021 yılının 100 Bin Dolar hedefine doğru yaklaşılan bir seviyede kapanmasını beklerken Bitcoin 41 Bin Dolar noktasında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin'de bu öngörülemeyen değişimlerin ardından gözler yeniden kripto para analistlerine çevrildi. Kripto para piyasalarına hakim olan analistler arasında saygın bir yeri bulunan Justin Bennett tarafından Bitcoin hakkında yeni bir değerlendirme yapıldı.

BİTCOİN İÇİN RALLİ TAHMİNİ

Justin Bennett tarafından yapılan değerlendirmeye göre Bitcoin'in fiyat hareketlerindeki formasyon yüzde 20-30 seviyelerinde bir ralliye işaret ediyor.Hatta son 1 yıl içerisinde Bitcoin'de ne zaman bir büyük düşüş yaşansa ralliden sonra bu noktanın aldına düştüğünü ifade ediyor. bundan dolayı Bitcoin için oldukça dalgalı bir fiyatlamanın olacağı tahminleri Justin Bennett tarafından yapıldı.

BİTCOİN KAÇ DOLAR OLACAK?

Bitcoin için fiyat tahmini yapan Justin Bennett, "Bitcoin için düşüşlerin ardından ortalama hareket yüzde 63'tü. Bunun en azı ise Nisan 2021'de yüzde 27 olmuştu. Şimdi neyin olası olduğunu bulmamız gerekiyor. Geçmiş fiyat hareketlerini düşünürsek en düşük seviye olan 40 Bin dolar noktasına bakmamız gerek. Buna yüzde 27'lik bir hareket eklersek Bitcoin'in 50 Bin dolar seviyesine çıkacağını görüyoruz. Dolayısıyla Bitcoin için kısa bir süre içerisinde 50 Bin ile 53 Bin arasında bir seviyeye ulaşmak olası olacaktır." dedi.

Değerlendirmelerini sürdüren Justin Bennett, "Bitcoin için artık ralli şartlarının oluştuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. ANcak bu ralli bir anda olmayacak bazı seviyelerin aşılması gerekiyor. 45.600 dolar noktası kritik seviye olacak. Bu nokta kırıldıktan sonra her an 50 Bin - 53 Bin Dolar arasına yerleşen bir Bitcoin görebiliriz." ifadelerini kullandı.