Üst Üste Gelen Akaryakıt Zamları Sonrasında Akaryakıt Satışları Etkilendi! 13 Mayıs Güncel Akaryakıt Fiyatları...

Üst Üste Gelen Akaryakıt Zamları Sonrasında Akaryakıt Satışları Etkilendi! 13 Mayıs Güncel Akaryakıt Fiyatları...
Akaryakıt fiyatlarına gelen son zamlar sonrasında akaryakıt fiyatları da olumsuz etkilendi. Milyonlarca sürücü ise güncel benzin, LPG ve motorin fiyatlarını araştırıyor! İşte detaylar…

Akaryakıt fiyatları ülkenin ekonomide yaşadığı bir takım zorluklar nedeniyle en fazla artış gösterenler arasında ilk sırada yer alıyor. Kur krizi ve enflasyon gibi nedenlere bağlı gelen zamların ardından, gelen zamlar sonrasında akaryakıt satışlarının da olumsuz etkilendiği ifade ediliyor. Zamlanan akaryakıtlar sonrasında yaşanan düşüşe ilişkin veriler ise dikkat çekti.

Akaryakıt Satışlarında Düşüş Var!

Türkiye’deki milyonlarca sürücü kısa arlıklarla gelen akaryakıt zamlarından bir hayli şikayetçi. Öte yandan gelen bu zamlar sonrasında birçok kişinin akaryakıt alımından da uzaklaştığı görülüyor. Güncel verilere göre motorin satışları zam sonrasında yüzde 6,34 oranında düşüş yaşarken, otogaz LPG ise yüzde 9,01 oranında azaldı. Benzindeki satışların artışında ise yüzde 1,08 oranında bir azalma olduğu görülüyor. Petrol Sanayi Derneği (PETDER) tarafından sektöre ilişkin yayımlanan yeni veriler gündemde ilk sıralarda yer aldı.

Benzin Fiyatlarında Bir Yılda Yüzde 166 Zam Geldi!

Üst Üste Gelen Akaryakıt Zamları Sonrasında Akaryakıt Satışları Etkilendi! 13 Mayıs Güncel Akaryakıt Fiyatları...

Benzin fiyatları Türkiye’de en fazla zam gelen unsurlar arasında yer alıyor. Benzin fiyatlarına ilişkin elde edilen verilere göre, benzin fiyatları sadece 1 yıl için yüzde 166 oranında zamlanırken, motorin fiyatları ise rekor bir zam aldı. Buna göre motorin fiyatları yine bir yılda yüzde 235 oranında zamlandı.

13 Mayıs Cuma Güncel Akaryakıt Fiyatları

Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarından şikayet etmeye devam ediyor. Son bir yılda yüzde yüzün üzerinden gelen zamlar sonrasında akaryakıt satışları da etkilenmiş durumda. Son zammın ardından 13 Mayıs Cuma günü itibariyle akaryakıt fiyatları ise dikkat çekiyor.

78 kuruşluk zammın ardından Ankara’da benzinin ortalama litre fiyatı 21,21 TL seviyesinden işlem görürken, İstanbul’da 21,12 TL seviyesinden satılıyor. Motorin fiyatları ise İstanbul’da 22,06 TL bandında ilerlerken, Ankara’da motorinin litre fiyatı 22,10 TL seviyesinden işlem görüyor. İzmir’de ise motorinin litre fiyatı 22,15 TL olarak görüldü.