Yatırım Kahini Mobius Devalüasyon Uyarısı İle Altın Tavsiyesi Verdi!

Yapmış olduğu başarılı tahminleri ile adını yatırım kahini olarak dünya çapında duyuran Mark Mobius altın yatırımı tavsiyesi verdi!
Yatırım Kahini Mobius Devalüasyon Uyarısı İle Altın Tavsiyesi Verdi!

Küresel piyasalar her gün gelen yeni veri akışı ile biraz daha karışırken yaşanan dalgalanmalar yatırım araçlarının performanslarını da etkiliyor. Elinde dolar, altın, euro gibi yatırım araçları bulunanlar kadar bu yatırım araçlarından almak isteyen kişilerde gelişmeleri yakından takip etmeye çalışıyor.

Oynaklığın en üst seviyeye ulaştığı piyasalarda yatırım araçları ani iniş ve çıkışları ile yatırımcıları zorlarken konu hakkında yeni bir değerlendirmede dünyaca ünlü yatırım gurusu Mark Mobius tarafından yapıldı. Mobius yatırımcıları devaülasyon riskine karşı uyardı.

DÜNYACA ÜNLÜ YATIRIM GURUSU MOBİUS DEVAÜLASYON RİSKİNE KARŞI UYARDI!

Geride bıraktığmız 2020 senesinde yatırımcısına tarihin en parlak günlerini yaşatan altın fiyatları yıl sonunda başladığı düşüşü 2021 senesine taşımış, yeni yıla son derece kötü bir başlangıç yapmıştı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 2 bin doları aşarken aşılama çalışmalarının başlaması ile beraber altın fiyatları sert bir düşüş yaşamıştı.

2021 senesinde altın fiyatları yaklaşık yüzde 5 düşüş yaşarken altın odaklı yatırım fonlarından da çıkış yaşanmıştı. Süreç hakkında değerlendirmede bulunan Mobius ise inanılmaz boyutta bir para arzı yaşandığını belirterek önümüzdeki sene kur devaülasyonu beklediğini belirterek "Hükümetlerin tüm altına el koyma tehlikesi olmaksızın hemen erişebileceğiniz fiziki altına sahip olmak çok daha iyi olacak" diyerek yatırımcıların tüm portföylerinin yüzde 10'nu altına ayırmalarını önerdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Mobius tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz.