Zam Yağmuru Yumurtayla Devam Ediyor! BİM Yumarta Fiyatlarını Arttırdı!

Gıda fiyatlarına zam yağmuru hız kesmiyor. Türkiye'nin yaygın market zincirlerinin öncüsü BİM'in yumurta fiyatlarına zam yaptığı bildirildi. BİM'de 30'lu yumurtanın fiyatı değişti.
Zam Yağmuru Yumurtayla Devam Ediyor! BİM Yumarta Fiyatlarını Arttırdı!

Gıda fiyatlarına zam yapıldığına dair haberler ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Her ürünün fiyatı sürekli yenilenirken zam yağmurundan etkilenen son gıda ürünü yumurta oldu. Fiyatı yükselen temel gıda maddeleri arasına yumurta da katıldı.

BİM'DEN YUMURTA FİYATLARINA ZAM!

Yumurta üreticileri bir süredir yüksek maliyetlerden dolayı büyük dert yanıyordular. Zarar ettiklerini söyleyen yumurta üreticilerini rahatlatacak ama vatandaşın cebini olumsuz etkileyecek zam haberi geldi. Türkiye'de ucuz alışverişin adreslerinden olan BİM de yumurta fiyatlarında artışa gitti. BİM'de satışı yapılan 30'lu koli yumurta 29,90 TL'den 35,90 TL'ye yükseltildi. Kasım ayının başında zam yapılan yumurta fiyatlarına Aralık ayının başında da zam gelmesi vatandaşlarıın tepkisini çekti.

Zam Yağmuru Yumurtayla Devam Ediyor! BİM Yumarta Fiyatlarını Arttırdı!

YUMURTA FİYATLARI 4 AYDA YAKLAŞIK YÜZDE 70 ARTTI

Yumurta fiyatlarına aylardır sürekli zam uygulanması dikkatlerden kaçmıyor. BİM fiyatları baz alınacak olursa Ağustos 2021'de 22 TL olan 30'lu yumurta Aralık 2021'de 35,90 TL'ye kadar yükseldi. Yumurta fiyatları sadece 4 aylık süreçte yüzde 70'e yakın artmış oldu. Vatandaşların gelirleri sabit kalırken gıda fiyatlarına gelen zamlar yaşanan geçim sıkıntısının boyutunu arttırdı.

YUMURTA ZAMMI DİĞER MARKETLERE DE YANSIYACAK!

BİM'de yumurta fiyatlarına yapılan son zammın A101 ve ŞOK marketlere de yansıması bekleniyor. Bu üç market hemen hemen aynı fiyat politikası uyguluyorlar. Temel gıda maddelerinin fiyatları da üç markette aynı oluyor. Arada bazı istisnalar olmakla beraber yumurta fiyatlarının da bu üç markette rekabetten dolayı kuruşu kuruşuna aynı olduğu biliniyor.

Öte yandan ucuz fiyatla satış yapan marketlerin dışındaki marketlerde yumurtanın 30'lu kolisinin şimdiden 40 TL'nin üzerine çıktığı bildirildi.