İndirimlerin Ardından Bankaların Ortalama Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri ağır adımlarla da olsa devam ediyor. Yapılan indirimlerin ardından bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları düştü.

İndirimlerin Ardından Bankaların Ortalama Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri ağır adımlarla da olsa devam ediyor. Yapılan indirimlerin ardından bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları düştü.

Bankaların konut kredisi faiz oranları beklendiği kadar hızlı olmasa da yine de yavaş yavaş düşmeye devam ediyor.Yapılan indirimlerin ardından bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları seviyesi yüzde 2,29 seviyesine geriledi. En uygun konut kredisi veren banka aynı zamanda en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.89 faiz oranı ile kredi veren ING Bank konut kredisi paketi oldu.Bankaların anlaşmalı olduğu projelerden ev alan kişiler ise kamu bankaları ve İş Bankası 0.98 faiz oranı ile konut kredisi verecek. Bankaların anlaşmalı olduğu konut projeleri arasından ev alan kişiler için müteahhitler tarafından desteklenen faiz oranı ile 0.98 konut kredisi kullandırılacak.

25 Aralık 2018 Tarihli Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları ListesiING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,89Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,94Şeker Finans Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,97Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.98 (Ziraat Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,01Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,09 (Halkbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Vakıfbank emlak365.com Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,09 (Vakıfbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,28ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,28Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,29Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,29İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,30 (İş Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Burgan Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,35QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,37Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,47Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,55Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,55TEB Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,58Anadolu Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,79HSBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 2,80Emlak365.com