Kredi ve Kredi Kartı Borçları Sıfırlanıyor! İş Bankası Borç Transferi Kredisi Kampanyası

Kredi borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara özel bir kredi kampanyasını devreye sokan İş Bankası borçlu müşterilerini sevindirdi. İş Bankası borç transferi kredisi nedir? 

Finans 05.09.2021 - 19:13 05.09.2021 - 19:28 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerdeki ekonomik görünümdeki bozulmalar vatandaşları zor durumda bırakıyor. Bütçeleri sarsılan vatandaşlar pandemi döneminin sıkıntılarını atlatmaya çalışırken şimdi de yüksek enflasyon kaynaklı ekonomik buhran içerisinde kendilerini buldular. Kredi borçlarını ödemelerinde aksama meydana gelen vatandaşlar bir çıkış yolu ararken bekledikleri haberi İş Bankası verdi. 

İŞ BANKASI BORÇ TRAnSFERİ KREDİSİ NEDİR?

İş Bankası borç transferi kampanyasının kapsamı ve detayları merak ediliyor. İş Bankası bu kredi kampanyası kapsamında müşterilerin farklı bankalara olan kredi borçlarını “Borç Kapatma Kredisi” adı altında İş Bankası'nda topluyor. Bir araya getirilen bu kredi borçları için yeni bir kredi hesabı açılıyor. 

Müşteriler İş Bankası Borç Transferi Kredisi ile tüm kredi borçlarını 36 ay vadeye kadar yeniden taksitlendirebiliyorlar. Böylelikle ödeme sorunu yaşayan müşterilerin kara listeye düşme, bankacılık sisteminde tıkanma yaşamaları gibi problemler de ortadan kalkmış oluyor. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ İLE KREDİ KARTI BORÇLARI KAPATILIR MI?

İş Bankası borç transferi kredisi kampanyası hakkında araştırma yapan müştreriler en çok bu kredi kampanyası ile kredfi kartı borçlarının kapatılıp kapatılamayacağını araştırıyorlar. İş Bankası buy konu hakkında kampanya bilgilendirmesinde bulundu. Başka bankalara olan kredi kartı borçları İş Bankası Borç Transferi Kredisi ile ödenebiliyor. Bu şekilde İş Bankası'na aktarım yapılıyor. Borcu ödenen kredi kartlarında ise kullanılabilir limitler de açılmış oluyor. 

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

İş Bankası borç transferi kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanmak isteyen müşteriler aylık faiz oranını merak ediyorlar. Bu konuda banka tarafından yapılan açıklamaya göre standart bir kredi faizi bulunmuyor. İş Bankası borç transferi kredsi kampanyası kapsamında kredi başvurusu yapan müşterilere özel bir faiz oranı uygulanıyor. Müşterinin ödeme alışkanlıkları ve kredi skoruna göre bir faiz oranı belirleniyor.

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞ Bankası borç transferi kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bunu bankanın tüm kanalları üzerinden yapabiliyorlar. Bu konuda oldukça kolaylık sağlayan İş Bankası, internet bankacılığı, bankamatikler, mobil bankacılık ve diğer kanallardan borç transferi kredisi başvurusu kabul ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@