TESK "İşyeri Kiralarında Stopaj Kaldırılsın"

İşyeri kiralarında tahsil edilen stopaj oranı için TESK Başkanı Bendevi Palandöken yeni bir öneride bulundu ve stopajın kaldırılmasını istedi.

Emlak Haberleri 02.01.2019 - 13:24 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İşyeri kiralarında tahsil edilen stopaj oranı için TESK Başkanı Bendevi Palandöken yeni bir öneride bulundu ve stopajın kaldırılmasını istedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken işyeri kira stopajı hakkında yeni bir öneride bulundu. Palandöken zaten esnafın ekonomik kriz nedeni ile son derece zorlandığı bir dönemden geçtiğini belirterek bu dönemde işyeri kira stopajı oranı için indirim istedi ya da bu verginin tamamen sonlandırılmasını istedi. İşyeri Stopaj Oranı Düşürülsün! Bendevi Palandöken yapmış olduğu çağrısında "İş yeri kiralarında stopaj uygulaması tamamen kaldırılmalı ya da oran yüzde 20'den yüzde 5'e düşürülmeli." diyerek hükümete seslendi ve stopaj indirimi talebinde bulundu. Esnafın artan işyeri kiraları nedeni ile zorlandığını belirten Palandöken "Esnaf zaten yüksek kiralar, vergiler, sigorta primi, verginin vergisi derken kazancı buhar oluyor. Stopaj uygulaması, esnafı daha da zorluyor.İş yeri kiralarında stopaj uygulaması tamamen kaldırılmalı ya da oran yüzde 20'den yüzde 5'e düşürülmeli. Çünkü haksız bir düzen olarak esnafın kazancını önemli bir oranda azaltıyor." diyerek esnaflar adına çağıda bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@