Ziraat Bankası Gayrimenkul Satış İlanları: 218 M2 Avlulu Taş Ev Sadece 24 Bin Lira!

Pandemi döneminde borcunu ödeyemeyen kişilerin sayısı rekor seviyeye ulaştı, bankalarda gayrimenkul satışları hız kazandı. Ucuz konut satışları başladı!

FİNANS 20.07.2021 - 08:45 25.07.2021 - 11:34 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma pek çok kişinin bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanmasına neden oldu. Kredi borç yapılandırma ve bankalara olan kredi borçlarının ertelenmesi de yüksek faiz oranları ile yapılması nedeni ile tercih edilmedi. 

Süreçte bankalara borcu olan kişilerin pek çoğu borç takibine girdi. Türkiye'nin en büyük bankası olan ve pandemi döneminde rekor miktarda kredi dağıtan Ziraat Bankası ise bu süreçte gayrimenkul zengini haline geldi. 2017 senesinde banka tarafından açıklanan 672 milyon liralık gayrimenkul miktarı 2021 senesinde tam 8 kat artışla 5,3 milyar liraya yükseldi. 

İCRADAN SATILIK EV ALMAK İSTEYENLERİN YAŞADIĞI İKİLEM: AĞLAYANIN MALI GÜLENE YAR OLMAZ! 

Pek çok kişi icradan satılık ev almak konusunda kararsız kalırken piyasa fiyatının nerede ise yarısına satılan konutlar vatandaşı cezbediyor. Normal koşullarda asla bulunamayacak fiyatlarla yapılan satışlar nedeni ile vatandaş kararsız kalırken kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin ipotek karşılığı göstermiş olduğu konut, daire, arsa, tarla, bağ, bahçe, işyeri ve dükkanları icradan satılık ilanları ile pazarlanıyor. 

Pek çok kişi son derece ucuz fiyatlarla satılan bu taşınmazlar için "ahlı mal" yaklaşımı ile uzak durma yoluna gitse de son dönemde artan konut fiyatları nedeni ile bazı kişiler ise sunulan ucuz konut fırsatlarını yakalamak adına ilanları sıkı bir şekilde takip ediyor. 

ziraat-bankası-satılık-konut-ilanları-1

24 BİN LİRAYA BİLE SATILIK EV İLANLARI VAR! 

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan gayrimenkuller için kendi resmi internet sitesi üzerinden satış ilanları yayımlayan Ziraat Bankası sadece 24 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunuyor. Konya Taşken Yukarı Mehni'de yer alan 425 m2 büyüklüğe sahip müstakil evin satış fiyatı ise sadece 25 bin lira olarak ilanlarda yer almış durumda. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN SATILIK TAŞ EV! 

Son dönemin popüler gözdeleri arasında yer alan taş evler için de seçenekler sunan Ziraat Bankası Mardin Midyat Harmanlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 218 m2 büyüklüğe sahip olan avlulu taş ev için sadece 24 bin liralık satış fiyatı belirlemiş durumda. Ziraat Bankası satış ilanları bankanın resmi internet sitesi üzerinden takip edilirken başvurularda yine buradan yapılıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@