0.89 için altınım dövizim yok diyenlere! 2. elde en ucuz konut kredisi bu bankada

Altın ve döviz bozdurma şartı ile ikinci el ev alacaklar için 0.89 kampanyası bulunuyor. Peki altını dövizi olmayan, birikimi bulunmayanlar için en düşük faizli kredi hangi bankada?

Finans 14.06.2022 - 09:11 14.06.2022 - 09:11 Mustafa Karagöz

Konut kredisi faiz oranlarında çok önemli bir değişim bulunmuuyor. Uzun süredir aynı bantta olan faiz oranlarında son haftalarda yeni kampanyalar başladı. Kampanyalı konut kredisi kullanımı vatandaşların kredi maliyetlerini hafifletirken daha kolay ev alınmasını sağlıyor. En ucuz şekirlde ev alma planı içerisinde olanlar için devlet destekli sunulan konut kredisi paketlerinin özel şartlar içermesi, ek seçeneklerin araştırılmasına yol açtı. Peki Haziran ayının ortasından itibaren geçerli en düşük faizli konut kredisi paketi hangi bankada? Sunduğu olanaklar neler? Krediyle ev alacaklar için incelenmesi gereken o paketler. 

0.89 FAİZLE İKİNCİ EL EV ALIMINDA ÖZEL ŞARTLAR

İkinci el ev alacak olanlar için tüm şartları sağlayarak değerlendirmeleri gereken en önemli paket devlet destekli kamu bankalarının verdiği 0.89 paketi.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından sağlanan konut kredisi paketinde vatandaşların altın veya döviz hesaplarının olması yada fiziki değişim yapmaları gerek. Alacakları evi belirleyen ve bu evin değerinin yarısı kadar altın veya döviz bozduracak olan vatandaşlar kalan yüzde 50'lik kısım için ise 3 kamu bankasından birisinin kapısını çalacaklar. Başvurunun onaylanması durumunda, müşteriler alacakları evin yarısının değeri kadar 0.89 faizle konut kredisi çekebilecek geri kalan tutarı ise 120 ay vadede ödeyebilecekler.

600 bin liralık ev alacak olan bir müşteri; kredi başvrusu sonrasında 300 bin liralık altın veya döviz bozduracaklar. Kalan 300 bin lira için 0.89 faizli 120 ay vadeli kredi kullanacak. 

BEN BU ŞARTLARI SAĞLAYAMIYORUM DİYENLER

Altını doları olmayan ve bu özel şartları sağlamayanlar için ise yine kamu bankaları devrede olacak. 

Zira ikinci el ev almak için 3 kamu bankasından birine gidecek olanlar 1.29 faiz oranı ve 120 ay olanakları ile karşılaşacaklar. Özel bankaların faiz oranlarını merak edenler için ise en düşük oran yüzde 2.05'ten başlıyor. Faizsiz katılım bankacılığında ise Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım yüzde 1.45 ve yüzde 1.54 ile finansman onayı veriyorlar. 

100 bin liralık konut kredisi çekildiğinde 0.89 faiz oranıyla ayda 1359 TL ile ödenir. 1.29 faiz oranıyla kullanılan kredide taksit tutarı 1647 TL'dir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@