10 Bin TL'ye İhtiyacım Var Diyenlere İş Bankası İhtiyaç Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

Paraya ihtiyacı olanlar ihtiyaç kredisi kullanarak finansal krizlerine geçici çözümler üretebiliyorlar. İş Bankası da uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. 

Finans 22.11.2021 - 21:51 22.11.2021 - 21:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'deki ekonomik tablo dar ve orta gelirli vatandaşların yaşadıkları finansal problemlerin uzun soluklu olmasına neden oluyor. Bir çözüm yolu bulamayan vatandaşlar ise çareyi bankalardan ihtiyaç kredisi kullanarak üretebiliyorlar. Bu da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin sayısında ciddi bir artış meydana geldi. 

İhtiyaç kredisi veren bankalar, kredi maliyetleri konusunda aralarında ayrışıyorlar. Düşük maliyetli ihtiyaç kredisi veren bankalar vatandaşlarca daha çok tercih ediliyor. Ekonomik olarak darboğazda bulunan vatandaşlar kendilerine düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren bankaları araştıyorlar. Son dönemlerin ilgi gören bankalarından birisi de İş Bankası oldu. İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankanın kredi şartlarını merak ediyorlar. Türk lirası cinsinden verilen bu krediler için müşterilere bazı imkanlar sağlanabiliyor. Bankanın kampanya açıklamasına göre müşteriler ihtiyaç kredisi olarak talep ettikleri kredileri 24 ay veya 36 ay vade sınırlaması ile çekebiliyorlar. Bu vade sınırlamasında 50 Bin TL altı ve 50 Bin TL üstü krediler şeklinde bir ayrım yapılıyor. 50 Bin TL'nin altındaki ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay, üzerindeki krediler de en fazla 24 ay vadeli olabiliyor. 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler müşterilere banka tarafından çeşitli ödeme imkanları da getiriliyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi talep ettiklerinde kendi gelirlerine göre ödeme planlaması yapabiliyorlar. Klasik olarak aylık eşit taksitli şeklinde ödeme planı hazırlayabilen müşteriler tercih etmeleri durumunda esnek olarak da ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Bu şekilde müşteriler bütçelerini zorlamayacak, gelirleri ile giderleri arasında dengesizlik olşuşturmayacak yüksek kredi taksitlerini ödemek zorunda kalmıyorlar. 

İŞ BANKASI 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş bankası ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-2

İş Bankası'ndan 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bu kredi için karşılaşacakları tüm masrafları merak ediyorlar. Banka ihtiyaç kredisi talep eden müşterilerin kredi hesaplamasında aylık yüzde 1,60 oranınd akredi faizi uyguluyor. Bu şartlarda kullanılan 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 387 TL oluyor. Müşteriler bu ihtiyaç kredisi için toplam vade süresince bankaya 21.150 TL ödeme yapıyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@