10 Lirayı Aşacak! Benzin, LPG ve Motorin Fiyatlarına Yeni Zam Yolda

Dün yapılan güncelleme ile motorine, LGP fiyatlarına ve benzine zam geldi! Bugün yapılan yeni son dakika açıklaması ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yeni zam duyurusu yapıldı.

Finans 25.11.2021 - 10:40 25.11.2021 - 10:40 Gülcan Özer

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatlarına yeni zam bekleniyor. Dün gece yarısı gelen 1 liralık rekor zam sonrası sosyal medyada yoğun tepki oluşurken dün 10 liraya dayanan benzin fiyatı bugün yapılacak olan yeni zamdan sonra artık resmen çift haneli olacak. 

Hatırlanacağı üzere dün akaryakıt fiyatlarına 1 TL zam gelmiş, gelen zam öncesinde akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşmuş, pek çok istasyonda sıra bekleyen kişiler arasında tartışmalar yaşandığı haberlere konu olmuştu. Yeni zam haberi sonrasında vatandaşların sosyal medya paylaşımları artarken özellikle de 10 TL sınırını aşacak olan benzin fiyatlarına zam çok konuşuldu. 

ZAMLI BENZİN, MOTORİN VE LPG OTOGAZ FİYATLARI KAÇ TL, NE KADAR OLACAK?

25 Kasım 2021 Perşembe günü saat 00:00 itibari ile geçerli olan yeni zamlar ile beraber benzin ve motorine 1 liranın üzerinde fiyat artışı yapılması büyük yankı uyandırmıştı. Süreçte vatandaşlar benzin fiyatlarına indirim müjdesi beklerken daha yeni zammın üzerinden 24 saat geçmeden yeni bir zam haberi daha geldi. 

Yapılan açıklama ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 46 kuruş zam, motorin fiyatlarına 43 kuruş zam ve LPG otogaz fiyatlarına ise 26 kuruş civarında zam yapılacağı belirtildi. Zammın pompa fiyatlarına yansımasının ardından Ankara'da dünkü zamla 9,74 liraya yükselen benzin 10 TL bandını aşacak ve 10,20 liraya satılacak. 

İstanbul'da ise 10,15 liraya yükselen benzin fiyatı İzmir'de ise 10,22 TL olacak. Motorin fiyatlarında 43 kuruşluk artış yaşanırken LPG fiyatlarında ise pompa fiyatına 26 kuruşluk zam yansıyacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@