10 Yıl Değil 20 Yılda Ödeyin! Yüksek Limitli Kredileri Düşük Taksitlerle Kapatın

Standart konut kredisi vadeli 120 ay olurken bir banka 180 ay bir diğer banka ise 240 ay vade sunuyor. Uzun vadeli ödeme planı ise düşük taksitle konut kredisi kullanımı anlamı taşıyor.

Finans 16.09.2021 - 12:25 16.09.2021 - 12:25 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi geri ödemelerinde devlet bankaları standart paketlerinde 120 ay olanağı sağlarlar. Çoğu özel banka da müşterilerin ev alımlarına 10 yıl vadeli konut kredisi ile aracılık ederler. Ancak QNB Finansbank ve Garanti BBVA müşterilerine 180 ay ve 240 ay vadelerle konut kredisi imkanı sunuyorlar. 

240 AY - 20 YIL VADELİ KONUT KREDİSİ GARANTİ BBVA'DAN

Konut kredisi kullanarak kendi evini almak isteyenler Garanti Bankası'na başvuruda bulunduklarında çok uzun vadeli ödeme planlarını seçebilirler. 

Müşterilerinin kredi kullanım şartlarına uygun olması durumunda Garanti BBVA 3 aydan 240 aya kadar uzanan ödeme süreci sunuyor. Müşteriler ev almak için kullandıkları kredileri çok uzun vadeli ödeme planları ile ödeyebilirler. 

Garanti BBVA müşterilerine sunduğu kredi olanağında ayrıca yüzde 80'lik kredi limiti sağladığını ilan etti. Ev alacaklar için ilan edilen şartlara bakıldığında konut kredisi kullanımlarında müşterilerin alınacak evin ekspertiz değerinin yüze 80'i oranında kredi kullanabilecekleri yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapmaları gerektiği bildirildi. 

180 AY - 15 YIL VADELİ KONUT KREDİSİ QNB FİNANSBANK'TAN

QNB Finansbank ise müşterilerine hem uzun vadeli hemde sıfır peşinat ile konut kredisi olağı sunuyor. 

Bankanın sağladığı konut kredisi paketlerinin ilki peşinatsız konut kredisi. Peşinatsız konut kredisi ile hiçbir peşinat ödemesi olmadan ev almak mümkün. Bu konut kredisi için tek şart bankanın kabul edeceği ek bir teminat gösterilmesi. 

Uzun vadeli ödeme planında ise QNB Finansbank yüzde 20 oranında peşinat ödemesi ile 180 ay vadeli kredi sağladığını duyurdu. Müşteriler alacakları ev için 3 aydan 180 aya uzanan kredi çekebilirler. 

TÜM BANKALARIN KREDİ FAİZLERİ VE VADE SEÇENEKLERİ

Bankaların ilan ettikleri konut kredisi faiz oranları ve oluşturdukları en uzun süreli ödeme planları tablo halinde aşağıda yer alıyor. Ev alacaklar için konut kredisi güncel faiz oranları ve ek avantajlar.

konut kredisi faiz ve vade seçenekleri

Eylül ayının ortasına gelinen bu günlerde konut kredisi faiz oranlarında en düşük oran yüzde 1.37. İki devlet bankası olan Ziraat Bankası ile Vakıfbank'ın yanında bazı özel bankaların sağladığı faizin yanında İş Bankası yüzde 1.41, Garanti BBVA yüzde 1.42 ve QNB Finansbank yüzde 1.51 faizle kredi veriyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@