120 Ay Vadeli 450 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Vakıfbank'ta Kaç TL'dir?

Vakıfbank'ın konut kredisi maliyetleri araştırılıyor. Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 450 Bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda müşteriler aylık kaç TL kredi taksiti ödüyorlar?

120 Ay Vadeli 450 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Vakıfbank'ta Kaç TL'dir?

Konut fiyatlarının fahiş noktalara ulaşması konut kredilerini daha çok ön plana çıkardı. Bankacılık piyasasının istatistiklşerine göre son dönemlerde konut kredisi kullanımında yükselişler kaydedildi. Konut arzında sıkıntı yaşanmasına rağmen ileride piyasanın çok daha kötü olacağı endişesi ile satışa çıkarılan konutlar kısa sürede satılıyor. Bu konut satışlarında ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük desteği konut kredisi kampanyaları oluyor. Vakıfbank da oldukça uygun maliyetlerle müşterilere konut kredisi veriyor. Peki Vakıfbank'ın konut kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

VAKIFBANK'TAN KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE EV FİNANSMANI

Vakıfbank tarafından başlatılan konut kredisi kampanyası ile ev sahibi olmak isteyenlere finansman desteği sağlanıyor. Müşteriler bu finansman desteğini kullanarak hayallerini süsleyen evlere sahip olabiliyorlar. Vakıfbank'ın konut kredisi kampanyası son dönemlerde en çok sorguylanan bankacılık ürünlerinden birisi oldu. Peki bu kredi kampanyasının şartları nelerdir?

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere 120 aya kadar vade imkanı ile bu kredi kullandırılıyor. Konut kredisi özelinde uzun vadenin büyük bir önemi var. 10 yıllık vade ile çekilen bir konut kredisinin taksiti düşük miktarlarda olabilir. Ancak daha düşük vadelerde konut kredisi kullanımında taksit miktarları daha yüksek olabiliyor. Lakin kısa vadeli konut kredisinin avantajları da bulunuyor. Eğer konut kredisi 120 ay vade ile değil de 60 ay vade ile çekilirse müşteriler daha az fazi ödemesi yapıyorlar.

Vakıfbank'In konut kredisi kampanyasından yararlanıp kredi çeken müşterilere banka ödeme kolaylıklarına dair imkanlar da sağlıyor. Müşteriler bütçelerine göre ödeme planı tercih edebiliyorlar. Her müşteri aylık eşit taksitli ödeme yapmak için uygun bir bütçeye sahip olmayabiliyor. Müşteriler konut kredisi çektiklerinde ilk yıllarda düşük mikjtarlı taksit ödemek isteyebiliyorlar. Bu maksatla çeşitli ödeme planları arasından müşteriler tercih yapabiliyorlar.

450 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

450 bin tl konut kredisi

Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,29 faizle konut kredisi çekebiliyorlar. 120 ay vadeli 450 Bin TL konut kredisi çekmeleri halinde müşteriler 10 yıl boyunca her ay 7.392 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisinin toplam maliyeti ise 887.148 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com