13 Bankadan Temmuz Atağı! Faiz Oranları Tepetaklak Edildi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı ve Kredi Faizi Değişti

Bankalardan beklenen Temmuz ayı faiz güncellemesi hamlesi geldi. Özel bankaların kredi faiz oranları yükselişini sürdürürken devlet bankaları oranlarını sabit tuttu. En yüksek faiz veren bankalar!

13 Bankadan Temmuz Atağı! Faiz Oranları Tepetaklak Edildi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı ve Kredi Faizi Değişti

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve ekonomide yaşanan dalgalanmalar bankaların kredi faiz oranlarının Temmuz ayına sert bir başlangıç yapmasına neden oldu. Temmuz ayına hızlı bir giriş yapan bankalar oranlarını güncellerken 13 bankadan yeni faiz atağı geldi.

Yapılan güncellemeler ile ne yazık ki özel bankalarda kredi faiz oranları için rakamlar yükselmeye devam ederken aynı zamanda 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükseliş gösterdi. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ise normal kredi paketlerinde oranları sabit tutarken yeni kredi kampanyaları ile düşük faizli destek kredilerini devreye aldı.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE, EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Bankalarda ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için yeni oranlar peş peşe açıklandı. Ne yazık ki kredi faiz oranlarının en yüksek olduğu paket ihtiyaç kredisi oldu. Bayrama özel Kurban Bayramı kredi paketleri açıklanırken özel bankalarda en uygun ihtiyaç kredisi oranı yüzde 1.79 oranı ile Denizbank tarafından açıklandı. Ancak bu pakette söz konusu oran sadece 3 bin liraya kadar 12 ay vadeli kredide geçerli oldu.

ihtiyaç kredisi oranları 2 temmuz

İhtiyaç kredisi paketinde en uygun kredi veren banka yüzde 1,79 faiz oranı ile Ziraat Bankası olurken özel bankalarda ise bu oran 36 ay vadeli normal kredi paketlerinde yüzde 1,95 oranı ile TEB tarafından sunuldu.

taşıt kredisi oranları 2 temmuz

TAŞIT KREDİSİ ORANLARI! EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Kredi çekerek araç sahibi olmak isteyen kişiler için ise en uygun araç kredisi veren banka yine kamu bankaları oldu. Halkbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,59 olarak uygulanırken özel bankalarda ise en düşük araç kredisi fazi oranı yüzde 2,05 oranı ile İş Bankası oldu.

konut kredisi oranları 2 temmuz

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Bankaların konut kredisi paketlerinde en düşük konut kredisi faiz oranı sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1,20 ve ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 1,29 olarak kamu bankaları tarafından sunuluyor. Yeni destek kredisi paketinde aranılan şartları sağlayan kişilere sıfır konut alma şartı ile 0,99 faiz oranıyla ve dolar, altın bozdurmaları şartı ile yüzde 0,89 oranı ile destek kredisi veriliyor.

en yüksek faiz 2 temmuz

TL'YE EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Parasını 32 günlük vadeli mevduat faizi ile değerlendirmek isteyen kişilere en yüksek faizi N Kolay Bono hesabı verirken yüzde 23,50 oranı ile 250.000 TL aylık faiz getirisi 4.893 TL oldu.