150 Bin TL Konut Kredisi İçin TEB Aylık Kaç TL Taksit İstiyor?

Yeni bir ev satın almak isteyenler TEB'den konut kredisi çekmeleri durumunda ne kadar maliyetle karşılaşacaklarını merak ediyorlar. TEB yüzde kaç faizle konut kredisi veriyor?

150 Bin TL Konut Kredisi İçin TEB Aylık Kaç TL Taksit İstiyor?

Ev satın almak isteyenlerin aradıkları finansman desteklerini bankalar vermeye devam ediyorlar. Ancak son günlerde bankalar konut kredisi faizlerinde sık sık değişiklik yapmaya başladılar. Merkez Bankası'nın faiz indirimleri bankaların kredi faizlerinde kelimenin tam anlamıyla ters tepti. Bankalar son bir aylık süreçte konut kredisi faizlerini kademeli bir şekilde yükselttiler. Ancak bu genel değerlendirmeye kamu bankaları girmiyorlar. Kamu bankaları Merkez Bankası faiz indirimlerine ayak uydurarak ucuz konut kredisi vermeye devam ediyorlar.

TEB KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Özel bankaların sürekli değişim yaptıkları konut kredisiş faizleri oldukça merak konusu oldu. Kısa bir süre öncesinde kadar düşük maliyetli konut kredisi veren bankalar arasında yer alan TEB de merak edilen konut kredisi faizlerinden birisi oluyor. Peki TEB yüzde kaç faizler konut kredisi veriyor?

TEB tarafından verilen son bilgilere göre konut kredisi çeken müşterilerine bu kredi kapsamında aylık yüzde 1,84 oranında faiz uygulanıyor. Bu ciddi anlamda bir maliyet oluştursa da TEB''in farklı niteliklere sahip konut kredisi çeşitlerinin olması faizi ikinci plana atabiliyor. Müşteriler TEB'den konut kredisi kullanarak çok farklı cazip imkanlar elde edebiliyorlar.

TEB KONUT KREDİSİ ÇEŞİTLERİ

Konut kredisi kullanmak isteyenlere TEB tarafından çok çeşitli imkanlar verilebiliyor. Verilen bilgilere göre TEB müşterileri bir ev satın almak için konut kredisi çekerken her şey dahil seçeneğini kullanarak tüm kredi masraflarını ve ekstra maliyetleri de kredilendirebiliyorlar. Bu şekilde müşteriler bir anda peşin yüklü bir ödeme yapmak zorunda kalmıyorlar.

TEB indirimli konut kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler ise faiz indirimi elde edebiliyorlar. Çekilen konut kredisinin bir kısmının geri ödemesi peşin olarak yapılarak konut kredisi faizlerinde indirim sahibi olunabiliyor. Bu şekilde müşterilerin konut kredisi taksitleri de düşürülmüş oluyor. Daha düşük tutarlarda kredi taksiti ödeyenler bütçeleri hırpalamadan ev sahibi olabiliyorlar.

TEB 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

teb konut kredisi hesaplama

TEB'den konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere 120 ay vadede aylık yüzde 1,84 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 3.109 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam kredi maliyetinin ise 374.744 TL olduğu bildirildi.

SONRAKİ HABER