150 Bin TL'lik İkinci El Otomobil İçin Garanti BBVA'dan Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekilir, Aylık Kredi Taksiti Kaç TL Olur?

Garanti BBVA'nın taşıt kredisi kampanyasının ayrıntıları merak ediliyor. Değeri 150 Bin TL olan ikinci el araba için Garanti BBVA en fazla ne kadar taşıt kredisi verir ve aylık taksit kaç TL olur?

Finans 23.01.2022 - 00:20 23.01.2022 - 00:20 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak isteyenler bankaların kendilerine verecekleri taşıt kredislerine dair detayları merak ediyorlar. Bankalardan taşıt finansmanı kullanmak isteyen vatandaşlar bazı maliyetleri de göze almak durumunda kalıyorlar. Ancak bu maliyetler otomobil fiyatlarına gelecek zamlardan daha fazla olmayacağı şeklinde değerlendirilerek çok da dikkate alınmıyor. Peki Garanti BBVA hangi şartlarla müşterilerine taşıt kredisi veriyor? Garanti BBVA taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

GARANTİ BBVA TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanmak isteyenler bazı şartar eşliğinde kredilerini çekebiliyorlar. Öncelikle Garanti BBVA hem sıfır kilometre otomobiller için hem de ikinci el otomobiller için müşterilerine nakit desteği veriyor. Ancak ikinci el otomobil alımlarında kullanılan taşıt kredisinin vadesi ile otomobilin yaşı hesaplandığında 120 ayı geçmemesi gerekiyor. Bu hesaplama ile kredi çekilecebilecek ikinci el otomobiller tespit edilebiliyor.

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin vade ve kullanılabilecek taşıt kredisi miktarının belirlemesinde BDDK sınırlamaları uygulanıyor. İlk olarak sıfır kilometre otomobillerin fatura değerlerine, ikinci el otomobillerin ise kasko değerlerine bakılıyor. Fatura değeri veya kasko değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için yüzde 70 kredilendirme ve 48 ay vade, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50 kredilendirme ve 36 ay vade, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 30 kredilendirme ve 24 ay vade, değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan otomobiller için yüzde 20 kredilendirme ve 12 ay vade sınırlamaları uygulanıyor.

150 BİN TL'LİK İKİNCİ EL OTOMOBİL İÇİN TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA DETAYLARI

garanti bbva taşıt kredisi kampanyası

Kasko değeri 150 Bin TL olan bir ikinci el otomobil satın alınmak istendiğinde Garanti BBVA 120 Bin TL'ye kadar olan kısım için yüzde 70 oranında, 120 Bin TL'nin üzerindeki kısım için yüzde 50 kredilendirme uyguluyor. Bu şekilde 150 Bin TL'lik değeri olan ikinci el otomobil için en fazla 99 Bin TL taşıt kredisi çekiliyor. 48 ay vadeli 99 Bin TL taşıt kredisi için aylık yüzde 2,37 faiz uygulanıyor ve aylık taksit de 3.844 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@