2 Ayda 2250 TL Ödenir! Bilinmediğinden Alınmayan Devlet Yardımı

Sosyal yardım programlarından yararlanmak isteyenler için muhtaç aylığı 1125 TL olarak ödenir. Peki muhtaç aylığını kimler nasıl alacaklar? Başvurular nereye yapılacak? VGM Eylül 2021 duyuruları.

Finans 13.09.2021 - 16:26 13.09.2021 - 16:26 Mustafa KARAGÖZ

Sosyal Yardımlar kapsamında sağlanan destekler arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ödemiş olduğu Muhtaç Aylığı var. 

Muhtaç aylığı ödemesi her ay düzenli ödenen destekler arasında yer alıp kurumun ilan ettiği tüm şartların sağlanması durumunda ödenir. Ödemelerden faydalanmak isteyecek olan vatandaşlar için şartları maddeler halinde aktarıyoruz. 

1125 TL AYLIK DESTEK ALMAK İÇİN İLAN EDİLEN ŞARTLAR

Vakıflar Genel Müdürlüğü yayımladığı başvuru kılavuzunda sosyal destek almak isteyen vatandaşların neler yapması gerektiğini adım adım aktardı. 

Kurum ilk olarak açıklamasında muhtaç aylığının kimlere ödenediğine ilişkin bilgi verdi. Muhtaç aylığından yararlanma şartlarına dair yayımladığı açıklamasında Vakıflar Genel Müdürlüğü, 1125 TL ödemeye dair "Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır." bilgilerini verdi. 

Destek Ödemelerini Almak için 4 Koşul

VGM destek ödemelerinden faydalanmak isteyenler için 4 ayrı koşul açıkladı. Gelir şartı, gayrimenkul sahibi olma şartı ve diğer temel iki koşuldan şartları sağlayan vatandaşlar 1125 TL ödeme için başvuru yapabilecekler. 

1-) Sigorta şartı: Kurum vatandaşların sosyal güvencesi olmaması durumunda 1125 TL muhtaç aylığı ödemesi yapılacağını açıkladı. 

2-) Gelir şartı: Düzenli geliri, aylık maaşı veya farklı kazancı olan vatandaşlara muhtaç aylığı ödenmez. Ödemelerin alınabilmesi için herhangi bir gelir ve aylığın olmamsı gerekiyor. 

3-) Gayrimenkul şartı: VGM gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması durumunda aylık bağlıyor. 

4-) Son şart: Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması durumunda başvurular kabul edilecek. 

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

Söz konusu destek için başvuru yapmak isteyenler başvurularını Vakıflar Genel Müdürlüğü İl Müdürlükleri üzerinden yapacaklar. Başvuru işlemleri kurumdan başvuru formu alınıp doldurulması şeklinde olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@