23 - 27 Ağustos Ahlatcı Yatırım Hisse Önerileri! Bu Hafta Hangi Hisse Senetleri Takip Edilmeli?

Ahlatcı Yatırım 23 – 27 Ağustos haftalık hisse önerileri bültenini yayınladı. Bu hafta hangi hisse senetleri için Al- Sat – Tut tavsiyeleri verildi?

23 - 27 Ağustos Ahlatcı Yatırım Hisse Önerileri! Bu Hafta Hangi Hisse Senetleri Takip Edilmeli?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde işlem gören hisse senetlerinin piyasa verileri üzerine araştırmalar sıklaştı. Borsada yatırım yapmak isteyen küçük, orta ve büyük yatırımcılar yatırım şirketleri tarafından verilen hisse önerilerini çok yakından takip ediyorlar. Yatırım şirketlerinin önerilerini inceleyen borsa yatırımcıları kendi risk analizlerini yaparak yatırım kararı veriyorlar.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ BÜLTENİ YAYINLANDI

Borsa yatırımcılarının hisse önerilerini çok yakından takip ettikleri yatırım şirketlerinden olan Ahlatcı Yatırım her hafta olduğu gibi yine hisse önerileri bülteninin yayınladı. Geçtiğimiz haftanın hisse önerilerinin ne şekilde performans gösterdiğinin de açıklandığı bu bültende yatırımcıların dikkat etmeleri gereken hisse senetleri de yer aldı. Al – Sat – Tut tavsiyeleri veren Ahlatcı Yatırım bir sonraki haftanın işlemlerine dair beklentilerini de açıkladı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN PERFORMANS RAPORLARI

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinin ne şkilde performans gösterdikleri açıklandı. Buna göre kurumun geçen hafta önerdiği YKBNK hisseleri belirtilen hedef fiyat aralığına ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz hafta gördüğü en yüksek seviye ile ondan bir önceki haftanın kapanış seviyesi karşılaştırıldığında YKBNK hisselerinin yüzde 6,02 değer kazandığı görüldü.

YKBNK hisse senetleri gibi Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen hisse senetleri arasında bulunan DOHOL da kazanç getiren pay senetlerinden birisi oldu. Buna göre DOHOL hisse senetleri de yüzde 4,81 oranında değer kazandı.

BORSA İSTANBUL'DA GEÇTİĞİMİZ HAFTA NE OLDU?

Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta beklenen görüntünün altın kaldı. Endekste yüzde 0,21 oranında azalma kaydedilirken Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföyü haftayı yüzde -1,28 ile kapattı. Bu nedenle de Ahlatcı Yatırım yeni haftanın Haftalık Model Portföyü'nde değişikliklere gitti.

BU HAFTA HANGİ HİSSE SENETLERİ LİSTEDEN ÇIKARILDI VE EKLENDİ?

Ahlatcı Yatırım geçtiğimiz hafta hisse önerileri listesinde DOHOL, EKGYO, KARSN, TKFEN ve YKBNK hisse senetlerini önermişti. Yeni haftada bu hisse senetleri listeden çıkarıldı. Bu hisse senetlerinin yerine ise AKSEN, INDEKS, KOZAL, ODAS ve THYAO hisseleri portföye eklendi.

Not: Burada yer alan ifadelerden yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. Bu hisse önerilerinin getiri riski herkes için uygun olmayabilir. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.