240 Ay Vade, Değişken Faiz! Garanti BBVA'nın Başvuru Rekoru Kıran Konut Kredisi Kampanyası

Konut kredisi kampanyaları ile dikkat çeken Garanti BBVA 240 ay vade ile ev finansmanı vererek uzun vadelerle müşterilerini ev sahibi yapmaya devam ediyor. 

Finans 05.09.2021 - 21:55 05.09.2021 - 22:06 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak isteyen vatandaşlar finansman sorunları ile karşı karşıya kalıyorlar. Konut fiyatlarının yüksek olması ve vatandaşların birikimlerinin bu fiyatları karşılayacak seviyede bulunmaması dolayısıyla konut kredileri önem kazanmaya başladı. Konut kredisi kampanyalarını değerlendirenler kendilerine uygun olan ev finansmanı ile hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar.

GARANTİ BBVA'DAN 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Garanti BBVA tarafından verilen konut kredisi için ayurt edici en önemli özelliğin vade süresi olduğu bildirildi. Buna görer müşteriler diğer bankalardan genellikle en fazla 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebilirken Garanti BBVA'dan 240 aya kadar vade ile konut kredisi alabilecekler. Bu da faiz maliyetini arttırsa da kredi taksitlerini düşüreceği için bazı vatandaşlara cazip bir imkan sunulmuş oluyor. 

Garanti BBVA'nın konut kredisi çekecek olan müşterilere farklı imkanlar sağlandığı da görülüyor. Buna göre farklı konut kredisi türleri ile her bütçeye uygun bir finansman desteği sağlanabiliyor. Bunlardan birisi de değişken faizli konut kredisi kampanyası oldu. Buna göre müşteriler konut kredisi kullandıklarında uzun vade süresi içerisinde faiz düşüşlerinden pozitif şekilde etkilenebiliyorlar.

Değişken faizli konut kredisi kapsamında faizlerin düşmesi durumunda kullanılan konut kredisi faizi de değişiyor. Bu şekilde müşterilerin kredi taksitleri de düşebiliyor. Bu faiz değişimleri müşterilerin tercihlerine göre 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay gibi periyotlarda yapılabiliyor. Bu konut kredisinin dezavantajı ise değişken faiz kapsamında faizlerin artması durumunda konut kredisi faizlerinin yükselmesi ve kredi taksitlerinin de artması oluyor. 

EN FAZLA KAÇ TL KONUT KREDİSİ KUILLANMILABİLİR?

Garanti BBVA'nın banka ilkesi olarak konut kredisi kampanyaları kapsamında müşterilerin nen fazla ne kadar konut kredisi kullanabilecekleri belirli bir sisteme bağlandı. Buna göre müşteriler satın alacakları evlerin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80'i için konut kredisi kullanabiliyorlar. 

240 AY VADELİ 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI

garanti bbva 240 ay vadeli 150 bin tl konut kredisi hesaplama

Garanti BBVA'da 240 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyecek olan müşterilere aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 240 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince her ay 2.723 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@