25 Bin TL'ye İhtiyacım Var Diyenlere TEB İhtiyaç Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

Nakit akışlarında sorun yaşayan vatandaşlar bütçelerindeki açıkları ihtiyaç kredisi kullanarak kapatmaya devam ediyorlar. TEB ihtiyaç kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

Finans 07.12.2021 - 17:58 07.12.2021 - 17:58 Engin Uzunoğlu

Türkiye'deki tüm ekonomik göstergeler negatif bir görünümde ilerlemeyi sürdürüyor. Bu piyasa ortamından en çok da vatandaşlar etkileniyor. Gelirleri ile giderleri arasındaki dengede büyük bir sarsıntı yaşayan vatandaşlar geçim sıkıntısı ile mücadele ederken bir de bütçelerine denklik getirmeye çalışıyorlar. Bunun da sağlanmasının tek yolu kriz sürecinde geçici olarak ek kaynak bulmak oluyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi çeken vatandaşlar bütçelerindeki açıkları kapattıktan sonra rahat bir nefes alıp önlerine bakabiliyorlar.

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler için en önemli kriter ise kredi maliyetleri oluyor. Bankacılık piyasasının güncel ihtiyaç kredisi maliyetlerine göre müşterilere piyasa ortalamasında ihtiyaç kredisi veren TEB oldukça faydalı bir imkanı sunuyor. TEB müşterileri ihtiyaç kredisi kullanarak sabit faiz imkanından yararlanabiliyorlar. Piyasada faizler yükselse dahi müşterilerin kullandıkları ihtiyaç kredisinin faizleri bu değişimden etkilenmez.

TEB'den ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bu kredi kampanyasının özelliklerini merak ediyorlar. Buna göre kampanya kapsamında kullandırılan ihtiyaç kredilerinde müşterilere en az 3 ay ve en fazla 36 ay vade imkanı veriliyor. Vade süresi talep edilen kredi miktarına göre değişebiliyor. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile ve 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri 24 aya kadar vade ile verilebiliyor. 

İLK 3 AY KREDİ TAKSİTLERİNİ ERTELEYEN KAMPANYA

TEB müşterilerine ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda sağlanan bir diğer imkan ise 3 ay kredi erteleme oluyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi çektikten sonra ilk 3 ay boyunca isterlerse herhangi bir kredi geri ödemesi yapmayabiliyorlar. Bu ödemesiz geçen 3 aylık süre ise toplam kredi vadesinden düşürülüyor. Kredi taksitlerinin de miktarı bu yeni vadelendirme ile tespit ediliyor.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

teb kredi hesaplama-1

TEB'den ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterilere bu kredi aylık yüzde 1,79 faiz oranı ile veriliyor. Müşteriler 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde yapılan maliyet hesaplamasına göre aylık taksitleri 1.004 TL oluyor. Bu hesaplamaya göre borçlanan müşteriler aylık ödemelerini geciktirmemeleri halinde herhangi bir ek ödeme yapmak durumunda kalmıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@