25 Nisan Altın Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor! Ekonomist İslam Memiş ise İlk Kez Bu Kadar Net Konuştu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ‘’fiziki varlıklarınıza sahip çıkın!’’ uyarısında bulundu! 25 Nisan’da gram, çeyrek ve cumhuriyet altın fiyatları ise dibi işaret ediyor! İşte detaylar…

Finans 25.04.2022 - 16:00 25.04.2022 - 16:01 Duygu Dilan Duman

Güçlü piyasa tahminleri ile son dönemin yakından takip edilen isimlerinden olan İslam Memiş, piyasalar hakkında yeni detayları paylaştı. Fiziki varlıklara sahip çıkın uyarısında bulunan İslam Memiş, yakında altına müzelerde uzaktan bakılacağını söyleyerek tedirginliğini dile getirdi. Öte yandan fahiş bir şekilde artan ev fiyatlarına da dikkat çeken İslam Memiş, insanların 1+0 dairelere yöneleceğini ve mimari yapıda da ciddi bir değişiklik görülmeye başlayacağını ifade etti.

Altın Tüm Dünyada Tükeniyor!

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, altın hakkında paylaştığı öngörüleri ile gündem yaratmaya devam ediyor. Altının tüm dünyada sadece 3 olimpik havuzu dolduracak kadar kaldığını ifade eden İslam Memiş, sınırlı bir varlık olmasıyla 2050 yılından sonra altının bulunamayacağını iddia etti. Altını saklamasının zor fakat almasının kolay olduğunu söyleyen İslam Memiş, fiziki varlıklara dikkat edilmesi gerektiğini, altının her zaman altın olduğunun altını çizdi.

Gram Altın Ne Kadar?

gram altın-1

25 Nisan Pazartesi itibariyle yeni haftanın ilk işlem gününde gram altın 910 lira seviyesinden işlem görüyor. Yeni haftada da aşağı yönlü harekete devam eden gram altın, küresel piyasalarda fiyatı 1.918 dolar seviyesine kadar gerileyen ons altını takip etmeye deva ediyor. Hafta boyunca yaşanabilecek sert hareketlere karşı uzmanlar uyarıyor.

Çeyrek Altın Kaç TL?

Çeyrek altın fiyatlarında ise 1.500 lira seviyesi görülüyor. Haftaya kırmızı yönde başlayan çeyrek altın, 1.486 TL alış fiyatı ile gerilemeye devam ediyor. Bir süredir yukarı yönün görüldüğü altın fiyatlarında şimdiki hareketler ise dikkat çekiyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Cumhuriyet altını yeni haftada nispeten olumlu seyrediyor. 6 bin 152 TL satış fiyatı ile işlem gören cumhuriyet altınında yeni yön arayışının olduğu ifade ediliyor. Piyasalara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş ise fiziki varlıkların korunması gerektiği yönünde kritik önerilerde bulunuyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@