3 Bankadan Ortak Karar, Faizleri Düştü! Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Dağıtıyor!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerinin çağrılarına cevap 3 bankadan müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası, Akbank ve İş Bankası düşük faizle 50 Bin TL ihtiyaç kredisi vermeye başladılar.

3 Bankadan Ortak Karar, Faizleri Düştü! Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Dağıtıyor!

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Bir yandan pandeminin ekonomiye etkisi diğer yandan da yüksek enflasyon karşısında özellikle maaşlı çalışanlar büyük bir ekonomik darboğaz içerisinde kendilerini buldular. Dolayısıyla nakit ihtiyaçları üst seviyeye çıktı.

Müşteriler bankalarından uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemelerini talep edince 3 bankadan ortak karar geldi. Ziraat Bankası, İş Bankası ve Akbank ortak hareket ederek kredi faizlerinde bir miktar indirim yapıp 50 Bin TL ihtiyaç kredisi vermeye başladılar. Yoğun bir kredi talebi ile karşılaşan bankalar kısa bir süre içerisinde kredilere onay vererek müşterilerine bir başka sürpriz daha yaptılar.

İŞ BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA

İş Bankası tarafından müşterilere ihtiyaç kredisi sürprizi yapılırken aylık yüzde 1,60 faizle kredi verilmeye başlandı. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan İş Bankası müşterileri aylık olarak 1.937 TL kredi taksiti ile karşılaşıyorlar.

İş Bankası müşterileri 36 aylık vade süresi boyunca kredi taksitlerini günü gününe öderlerse bankaya toplamda 69.975 TL kredi geri ödemesi yapmış olacaklar. Böylelikle 50 Bin TL'lik bir ihtiyaç kredisinin İş Bankası'nda ana para harici maliyeti 19.975 TL oluyor.

AKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler şu anda aylık yüzde 1,60 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan Akbank müşterileri bankaya kredi taksiti olarak 1.937 TL ödeme yapıyorlar.

Akbank'ın 50 Bin TL'lik ihtiyaç kredisine 3 yıllık vade süresi boyunca toplam maliyeti ise 69.975 TL olarak açıklandı. Günü gününe ödeme yapmayan müşteriler gecikme faizi ile karşılaşırlarsa bu maliyet artabiliyor.

iş bankası akbank ihtiyaç kredisi hesaplama

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. Ziraat Bankası müşterileri 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çektiklerinde bankaya aylık kredi taksiti olarak 1.933 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 69.840 TL olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER