30 Bin TL Peşin, 2.212 TL Taksitle Otomobil Sahibi Olun! İş Bankası'ndan Benzersiz Taşıt Kredisi Kampanyası!

Türkiye'de otomobil sahibi olmak isteyenler taşıt kredisi imkanlarını değerlendiriyorlar. İş Bankası taşıt kredisi kampanyası ile 100 Bin TL'lik bir ikinci el araç hangi şartlarda satın alınabilir?

Finans 08.12.2021 - 20:36 08.12.2021 - 20:36 Engin Uzunoğlu

Yeni yıl girmeden önce otomobil sahibi olmak isteyenler imkanlarını değerlendirmeye devam ediyorlar. Araç fiyatlarının zirveye çıkması ve vatandaşların alım güçlerinden oldukça uzaklaşmasından dolayı yeni bir otomobil satın alırken taşıt kredisi kullanmak genel bir zorunluluk halini almaya başladı. Taşıt kredisi imkanlarını değerlendiren vatandaşlara ise İş Bankası oldukça cazip koşullarda kredi kullandırıyor. İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI GENEL ÖZELLİKLERİ

İş bankası taşıt kredisi kampanyasından yararlanarak finansal destek alıp otomobil sahibi olmak isteyenler bu kredi ürününün en ince ayrıntısını dahi merak ediyorlar. İş Bankası hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için müşterilerine taşıt kredisi veriyor. Bu taşıt kredilerinin miktarı ve azami vade süresi ise otomobillerin değerlerine göre belirleniyor. 

İş Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında sıfır kilometre otomobillerin fatura değeri ikinci el araçların da kasko değeri baz alınarak kredilendirme yapılıyor. Değeri 120 Bin TL'nin altındaki araçlar yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan araçlar yüzde 50 oranında, 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan araçlar yüzde 30 oranında kredilendiriliyor. 

Aynı değerler üzerinden taşıt kredisi vedelendirilmesi de yapılıyor. Değeri 120 Bin TL'nin altındaki araçlar için azami 48 ay, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan araçlar için azami 36 ay, 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan araçlar için azami 24 ay vadeli taşıt kredisi verilebiliyor.

100 BİN TL'LİK BİR İKİNCİ EL OTOMOBİL İŞ BANKASI'NDAN TAŞIT KREDİSİ İLE HANGİ ŞARTLARDA SATIN ALINABİLİR?

100 Bin TL değeri olan bir ikinci el otomobilin İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanılarak hangi şartlarda satın alınabileceği merak ediliyor. Öncelikle 100 Bin TL'lik fiyatı olan ikinci el otomobil için İş Bankası en fazla 70 Bin TL taşıt kredisi veriyor. Bu otomobili satın almak isteyenler 30 Bin TL peşin ödeme yapıp 70 Bin TL'yi de taşıt kredisi çekerek karşılayabiliyorlar. 

taşıt kredisi hesaplama iş bankası

İş Bankası taşıt kredisi kullanan müşterilerine aylık yüzde 1,54 kredi faizi uyguluyor. 48 ay vadeli 70 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 2.212 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 106.181 TL oluyor. 

100 bin TL değeri olan bir ikinci el otomobil için müşteriler önce 30 Bin TL peşin ödeme yapıyorlar. Ardından kalan 70 Bin TL'lik tutar da İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanılarak karşılanıyor. Müşteriler 48 ay boyunca aylık 2.212 TL ödeme yaparak otomobil sahibi olabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@