32 Günlük Yerine 92 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Açanlara Garanti Bankası Enflasyona Endeksli Yüksek Faiz Veriyor!

Enflasyona endeksli faiz korumalı mevduat hesabı ile 32 günlük vadeli mevduat hesabı yerine 92 günlük hesap açanlara Denizbank yüksek faiz veriyor! En yüksek vadeli mevduat faizi hangi bankada?

Finans 10.11.2021 - 11:27 10.11.2021 - 11:27 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları da düşüşe geçmişti. Bankada parası olanlar "en yüksek faiz hangi bankada?" sorusuna yanıt ararken enflasyona endeksli vadeli mevduat hesapları bir kere daha gündeme geldi. 

Enflasyonda yaşanan hızlı yükseliş sonrasında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı kampanyasını sona erdirirken Garanti Bankası ise kampanyasını sürdürdü. 92 günlük mevduat faiz oranları için en yüksek faiz hangi bankada, paramı hangi bankaya yatırmalıyım, mevduat faizine nasıl yüksek faiz alınır?

BANKALARIN MEVDUAT FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ! 

TCMB Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimleri ile politika faiz oranı yüzde 19 seviyesinden yüzde 16 seviyesine çekilmişti. Merkez Bankası'nın yapmış olduğu faiz indirimleri ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi gibi kredi ürünlerinin faiz oranlarına sınırlı olarak yansıtılırken vadeli mevduat faiz oranları ise sert düşüş yaşadı. 

Yüzde 20 sınırını aşan 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları son indirimler ile yüzde 18 seviyesine kadar çekilmişti. 

vadeli mevduat hesabı faiz oranları

GARANTİ BANKASI ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ MEVDUAT HESABI İLE YÜKSEK FAİZ FORMÜLÜ! 

Bankada parası olanlar için şu ande en yüksek faiz getirisi elde etmenin formülü enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı açtırmak olarak görünüyor. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı kampanyasını sonlandırırken Garanti Bankası tarafından ise kampanya devam ettiriliyor. 

enflasyona endeksil vadeli mevduat

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklama ile "İhtiyaçlarınıza özel olarak oluşturulan 3 farklı enflasyon endeksli vadeli mevduat hesabı ile enflasyon üzerinde faiz oranı elde etmeyi garantilersiniz. 92 ve 400 gün arasında açılabilen farklı özellikteki enflasyona endeksli mevduat hesaplarından size uygun olanı seçin, enflasyon üzerinde kazanmaya başlayın" ifadeleri ile 92 günlük vadeli mevduat hesabı açanlara daha yüksek faiz getirisi elde etme imkanı sunuldu. 

Garanti Bankası Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli Mevduat Hesabı, Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı Mevduat Hesabı ve Enflasyona Endeksli Ara Faiz Ödemeli Hesap olmak üzere 3 farklı seçenek sunulurken her 3 hesapta da hesap açılış limiti 10 bin lira olarak uygulanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@