5 Banka Düşük Faiz Yarışında! 1 Ekim Güncel Konut Kredisi Oranları Listesi

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? 1 Ekim itibariyle en düşük faiz oranıyla konut kredisi veren banka hangisi? Konut kredisi güncel faiz oranları ve bankaların yeni ay kampanyaları.

Finans 01.10.2021 - 10:05 01.10.2021 - 10:05 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi güncel faiz oranları listesinde 5 bankanın kıyasıya yarış halinde olduğu görülüyor. Bu 5 bankanın hemen ardından biri kamu bankası biri de özel banka olmak üzere iki banka da yarışın içinde yer alıyor. İşte banka banka 1 Ekim konut kredisi faiz oranları. 

KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI LİSTESİ

Yüksek kiradan kaçmak isteyenler, kendi evini almayı planlayanlar için hem kamu bankalarının ekim ayına özel kredi olanakları bulunuyor hemde özel bankaların farklı finansman türleri sağlanıyor. Emlak365 olarak bizlerde 1 Ekim tarihinde en düşük faiz oranına sahip olan bankaları ve müşterilerine ilan ettikleri faiz oranlarını listedik. 

En Düşük Faiz Oranı Yüzde 1.37

Devlet Bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile özel bankalardan TEB, Yapı Kredi Bankası ve Akbank müşterilerine yüzde 1.37 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Bu beş banka konut kredisi kullanımlarında vade farkı uygulamıyor. Müşteriler 3 aydan 120 aya kadar uzanan vade seçeneklerinden aynı faiz oranıyla yararlanabiliyorlar. 

100.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı

İlan edilen faiz oranlarıyla 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanacak olan müşteriler ödemelerini aşağıda yer alan plana göre yapacaklar. 

1 ekim 2021 konut kredisi faizleri

İş Bankası ve Halkbank Sırada

İş Bankası ve Halk Bankası'da müşterilerinin konut kredisi taleplerini aylık yüzde 1.38 faiz oranıyla yanıtlanıyor. Yüzde 1.38 faizle 100.000 TL kredisi kullanılması durumunda ödemeler tabloya göre yapılacak. 

konut kredisi 1 ekim

Diğer bankaların konut kredisi faiz oranları ise yüzde 1.46 ile yüzde 2.09 arasında değişiyor. Bazı bankalar ise düşük faizli kredi ödemelerine daha düşük faiz uygularken uzun vadeli ödeme planlarında faiz oranlarını yükseltiyorlar. Bazı bankalar alınacak evin enerji kimlik türüne göre daha düşük faizli konut kredisi sağlıyorlar. Ancak bu tür konut kredisi kullanımlarında ek koşullar talep edilebiliyor. 

konut kredisi ekim 1 faizler

Çok uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyenler için ise bazı bankaların ek kampanyaları bulunuyor. QNB Finansbank müşterilerine bir konut kredisi paketinde 180 ay vade sağlarken en uzun vadeli ödeme planı Garanti BBVA'da bulunuyor. Garanti Bankası müşterilerine 240 ay vadeli konut kredisi sağlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@