767 Bin İş İlanı Yayımlandı! Almanya Günlük 110, Aylık 3300 Euro Maaşla İşçi Alımı Yapacak Açık Kadroların Tüm Listesi

Almanya'da iş arayanlar için birçok farklı iş kolundan yeni duyurular geldi. İş İlanlarına başvuruda bulunmak isteyecekler için ücret ise günlü 100, aylık 3.000 Euro. İşte vasıflı vasıfsız iş ilanları

Finans 04.01.2022 - 16:39 04.01.2022 - 17:42 Mustafa Karagöz

Döviz kurunun yükselmesinin ardından yurtdışı iş ilanları daha çok araştırılır oldu. Türkiye'den iş arayanların ilk tercih ettiği ülkelerden birisi de Almanya. Peki Almanya'da nasıl iş bulunur, hangi mesleklerde çalışılır ve ne kadar maaş alınır? İşte Almanya için güncel iş ilanları. 

ALMANYA İÇİN GÜNCEL İŞ İLANLARI OCAK 2022

Yurtdışında çalışmak isteyenler için Türkiye ile Almanya arasında bazı çalışma şekli farklılıkları bulunuyor. Özellikle Türkiye'de ağır olan çalışma saatleri ve iş temposu Almanya'da daha düzenli. Ayrıca Almanya'da çalışan bir işçi ile Türkiye'de çalışan bir işçi arasında ki alım gücü farkı da iş ilanlarına ilginin artmasına neden oluyor.

Genel olarak tüm özellikleri kabul edip Almanya'da çalışmak isteyenler için de çok farklı meslek gruplarından iş ilanları bulmak mümkün. Vasıfsız personeller içim yayımlanan iş ilanlarının dışında mesleği olanlar için de çeşitli olanaklar mevcut. Peki Almanya özellikle pandemi sürecinde ve 2022 yılı genelinde en çok meslek gruplarından personel ihtiyacı duyuyor. 

ALMANYA'DA ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN EN ÇOK ARANAN MESLEKLER

Almanya'da son dönemlerin aranan meslek gruplarının başında tır şoförü kadrosu geliyor. Ayrıca ülkede ciddi derecek teknik personel, hasta bakıcı, hemşire, elektrik, inşaat, sihhi tesisat alanlarında personel arayışları sürüyor. Bu kadroların dışında ayrıca vasıflı personel arayışı devam eden ülkede aşağıda tabloda yer alanlarda iş bulmak mümkün. Genel olarak Almanya'da iş arayanlar için meslek listeleri ve iş ilanları sayıları. 

almanya iş ilanları

Yukarıda yer alan tabloya göre Almanya genelinde firmaların işçi aradıkları alanlar bunlar. Birçok alanda işçi arayan firmalar Türkiye'den yapılacak başvuruları da değerlendiriyorlar. 

3.000 EURO'DAN BAŞLAYAN MAAŞ OLANAKLARI

Almanya'da çalışanlar için en az maaş tutarının 2.200 Euro ile 2.300 Euro arasında olduğu öğrenildi. Ancak bu maaşlar birçok meslek grubu için ortalama 3.000 Euro bandında. Yine işin durumu ve kişinin yeteneklerine bu rakamlar daha da yukarı çıkabilmekte. 

İŞ İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yukarıda tablonun yer alan başvuru bağlantısını aşağıda paylaştık. Almanya'da iş arayanlar güncel iş ilanlarını inceleyebilir, firmalarla iletişime geçebilir ve iş başvurularında bulunabilirler. Ocak 2022 itibariyle sitede 767 bin civarı iş ilanı bulunuyor. İş İlanı başvuruları için kullanabileceğiniz bağlantı: https://jobs.meinestadt.de Bağlantıyı adres satırına kopyalayıp duyurulara ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@