8 Yaşına Kadar İkinci El Araçlar İçin Taşıt Kredisi QNB Finansbank'ta! 50 Bin TL Kredi İçin Taksit Hesaplaması!

Taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin finansman destekleri QNB Finansbank'ta! QNB Finansbank, 5 yaşına kadar ikinci el otomobiller için müşterilere esnek ödeme imkanıyla taşıt kredisi veriyor. 

Finans 29.10.2021 - 22:19 29.10.2021 - 22:25 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın almak isteyen vatandaşlar son dönemlerde finansman desteklerine ilişkin seçeneklerini araştırıyorloar. Bankalar verdikleri taşıt kredileri ile müşterilerin araç sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Taşıt kredisi kullanan müşteriler araç sahibi olmak için birikim oluşturmalarını beklemelerine gerek kalmıyor. Müşteriler kullandıkları taşıt kredileri ile araç satın alıp kredi borçlarını da esnek ödeme koşulları ile gerçekleştirebiliyorlar. 

QNB FİNANSBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

QNB Finansbank tarafından başlatılan taşıt kredisi kampanyası ile müşterilere Türk lirası cinsinden taşıt kredisi veriliyor. Bu kredi kampanyası ile müşteriler hem sıfır kilometre hem de ikinci el otomobiller için finansman desteği alabiliyorlar. Son günlerde sıfır kilometre araçlardan ziyade ikinci el otomobillere büyük bir ilgi var. Bunun için de ikinci el otomobiller için taşıt kredisi arayışları da yoğunlaşıyor. 

İKİNCİ EL ARAÇLAR İÇİN TAŞIT KREDİSİ İMKANI

QNB Finansbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre 5 yaşına kadar tüm ikinci el araçlar için taşıt kredisi verilebiliyor. Ancak 5 yaşından büyük araçlar için de QNB Finansbank taşıt kredisi kampanyası kapsasmında bir opsiyon tanınıyor. Buna göre 6-8 yaş arasındaki araçlarda araç yaşı ile vade toplamı 10 yılı aşmayacak şekilde taşıt kredisi verilebiliyor. 

İkinci el otomobil satın almak için karar veren QNB Finansbank müşterileri kredi çekerken kredi konusu olan otomobili teminat olarak gösterebiliyorlar. Bu teminat karşılığında kredi çekilebiliyor. Bankanın ek teminat isteme hakkı olduğu bildirilirken genellikle bu uygulamaya gerek duyulmadığı iletildi. 

İkinci el araç almak için taşıt kredisi başvurusu yapacak olanların çekebilecekleri kredi miktarları belirli bir sitemle belirleniyor. Satın alınmak istenen otomobillerin kasko değerine bakılarak kredi miktarı belirleniyor. Buna göre kasko değeri 120 Bin TL'nin altında olan ikinci el araçlar için yüzde 70 oranında kredilendirme yapılıyor. Buna göre 100 Bin TL'Lik bir ikinci el araç için müşteriler QNB Finansbank'tan 70 Bin TL taşıt kredisi çekebiliyorlar. 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında kasko değeri olan ikinci el araçlar için ise yüzde 50 kredilendirme yapılıyor.

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

50 bin tl taşıt kredisi hesaplama qnb finansbank

QNB Finansbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,85 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisinin aylık taksiti 1.703 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 81.788 TL şeklinde açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@