80 Kuruşluk Motorin Zammını Günler Önce Açıklamıştı! Şimdi De Benzine Rekor Zam Geliyor Diyerek Yeni Rakamı Duyurdu

Akaryakıt fiyatlarına zam beklentisi! Motorine zam geldi, benzin zammı yolda. Brent petrol fiyatı artarken akaryakıt fiyatlarına yeni zam haberi geldi. Benzine zam var mı son dakika 2022?

Finans 08.02.2022 - 08:00 08.02.2022 - 08:02 Gülcan Özer

Brent petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken akaryakıt fiyatlarına da zam olarak yansıyor. Brent petrol fiyatı rekor denemesine devam ederken dün hafif bir gevşeme yaşamıştı. Brent petrol fiyatı yeni güne ise 92,41 dolar seviyesinden başlangıç yaptı. 

Tüm dünyayı sarsan enerji krizi, enerjide büyük oranda dışa bağımlı olan Türkiye için de büyük bir mali külfet oluşturmaya devam ederken vatandaşlar elektrik ve doğalgaz faturası sonrasında benzin, motorin ve LPG zamları ile mücadele etmeye çalışıyor. Motorine gelen 80 kuruşluk zammın ardından bir zam haberi de benzine verildi. 

BENZİNE ZAM VAR MI SON DAKİKA 2022?

Akaryakıt fiyatlarına zam beklentisi hakkında son dakika açıklaması ünlü ekonomist Oğuz Demir tarafından yapıldı. Dün yapılan motorin zammını 4 Şubat tarihinde yapmış olduğu "Çok üzülerek... Haftaya salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorinde 70-90 kuruş arası yeni bir zam gelme olasılığı çok yüksek. Petrol fiyatlarındaki artış zammın nedeni :( Pazartesi sert bir düşüş olmazsa gelecek zam bu" diye duyuran ve doğru tahmini ile yankı uyandıran Demir bu seferde benzin zammını önden haber verdi. 

benzin zammı tahmini oguz demir

Oğuz Demir sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında "İlk zam geldi. Bu gece yarısından geçerli olarak motorine 80 kuruş. Yarın da sanıyorum benzine 75 kuruş civarı zam geldiğini öğrenmiş olacağız. Bu artışla İstanbul'da motorinin litre fiyatı 15,40 TL oldu.." diyerek benzine 75 kuruşluk zam gelmesini beklediğini duyurdu. 

epgis zam açıklaması-1

ZAMLI MOTORİN FİYATLARI KAÇ TL, BENZİNE ZAM GELİRSE BENZİN POMPA SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Zamların açıklanmasının ardından sürücülerin ödeyecekleri yeni zamlı tarifede belirlenmiş oldu. İstanbul'da zamlı motorin pompa satış fiyatı 14,62 liradan 15,42 liraya, İzmir'de 14,71 liradan 15,51 liraya ve Ankara'da ortalama 14,71 liradan satılan motorinin litre fiyatı 15,51 liraya yükselmiş oldu. 

Benzine 75 kuruş zam gelmesi durumunda ise Ankara'da 14,56 lira olan benzinin yeni pompa satış fiyatı 15.31 liraya yükselmiş olacak. Yeni zam haberinin bugün akşam saatlerinde EPGİS tarafından resmen açıklanması bekleniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@