87 Bin Liraya Kelepir Fiyatlı Sahibinden Ucuz 2. El Prefabrik Ev İlanları! 40 Bin TL Hibe Para Devlet Desteği Var

Prefabrik ev fiyatlarına bahar indirimi müjdesi geldi! Bahçesi, arsası olanlara prefabrik ev fiyatlarına damping gibi indirim açıklanırken ikinci el prefabrik ev fiyatları düştü. Devlet desteği kaç TL

Emlak Haberleri 11.05.2022 - 10:55 11.05.2022 - 11:01 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar artık prefabrik evlere yönelirken hem köyüne ev yapmak isteyen hem de sahibi olduğu arsası üzerine prefabrik ev koyarak kira derdinden kurtulmak isteyen kişiler ilanları araştırmaya başladı. Bahar mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile beraber prefabrik evlere olan ilgi artarken sıfır ev fiyatları daha yüksek olduğu için ikinci el evlere olan talepte artış yaşandı. 

Sahibi olduğu evleri satışa çıkaran kişiler daha uygun fiyatlar sunarken sahibinden satılık prefabrik ev ilanları ile direkt olarak üretim yapan fabrikalar da nerede ise 2. el prefabrik ev fiyatlarına yakın fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sundu. Satışa sunulan konutlarda özellikle fabrikadan direkt halka satış yapan üreticilerin fiyatları dikkat çekti. Düşük fiyatların yanı sıra prefabrik ev alana devlet desteği de araştırılıyordu. 

PREFABRİK EV ALANA DEVLET DESTEĞİ 2022! 40 BİN TL HİBE PARA DESTEĞİ YARDIMI NASIL ALINIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden yapılan barınma yardımları kapsamında 2022 senesinde yapılacak olan sosyal yardımlar ilan edildi. Yapılan açıklama kapsamında aranılan şartları taşıyan kişilere prefabrik ev alımları için 40 bin TL para yardımı yapılacağı ilan edildi. 

prefabrik ev yardımı

Söz konusu yardımı almak isteyen kişilerin oturamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşamaları, hane halkı gelirinin 2022 senesi için kişi başına en fazla 1.478 TL olması ve yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine sahip olması şartlarını taşımaları gerekecek. 

prefabrik ev en ucuzSAHİBİNDEN SATILIK UCUZ 2.EL PREFABRİK EV İLANLARI! EN UCUZ İKİNCİ EL EVLER KAÇ TL?

Son dönemde konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken özellikle de deprem bölgelerinde prefabrik evlere olan ilgi artmıştı. Prefabrik ev almak isteyen kişilere yönelik olarak verilen ilanlarda en düşük fiyatlar 87 bin liradan başlarken ahşap ev fiyatları ise 94 bin 8000 TL olarak ilanlarda yer aldı. 

prefabrik ev ilanları-2

Prefabrik ev fiyatları seçilen modele, evin büyüklüğüne, balkonlu olup olmaması ve özelliklerine göre değişirken evleri alan kişilere uygun koşulları taşımaları durumunda 40 bin liralık hibe para yardımı yapılıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (7)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@