ABD'den Kripto Paralara Bir Darbe Daha Gelebilir! 19 Mayıs Bitcoin ve Ethereum'da Son Durum Merak Ediliyor!

ABD’de Biden yönetimi tarafından kripto paraları olumsuz etkileyecek bir düzenleme daha geliyor. İddialara göre ABD Bitcoin borsası için harekete geçti! İşte detaylar…

ABD'den Kripto Paralara Bir Darbe Daha Gelebilir! 19 Mayıs Bitcoin ve Ethereum'da Son Durum Merak Ediliyor!

Kripto paralara yönelik katı tutumları ile dikkat çeken ABD yönetimi, kripto para borsalarına karşı harekete geçiyor. Konuya ilişkin ortaya atılan iddialara göre ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından Bitcoin ve altcoin borsalarının müşterilerinin parasını kendi kurumsal fonlarından ayrı tutulmasının talep edilmesi adına ABD Kongresi’ne baskı yapacağı aktarılıyor.

Bu Kripto Borsası Biden’ın Hedefinde!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası olan Coinbase, ABD yönetimi ile karşı karşıya geldi. Biden yönetiminin hedefine yer alan popüler borsasın yakın zaman iflas ilan etmesi durumunda müşterilerinin parasının kullanılabileceği ve müşterilerine ödeme yapılamayacağı ifade ediliyor. Ortaya atılan bu iddianın ardından söz konusu değerlendirmelerin ABD yönetiminin dikkatini çektiği ifade ediliyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan yetkililer ise gelecekteki yasal çerçevenin kripto firmalarının müşteri varlıklarının kapalı tutulmasını gerektirdiğinde ısrarcı bir tutum sergilediği aktarıldı. Sektörün en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in SEC bildirisi sonrasında tartışmanın fitilinin ateşlendiği aktarıldı. Firmanın yaptığı başvuruda iflas durumunda müşterilerin adına gözetim altında tutulan kripto varlıkların iflas işlemine tabi olduğu ve bu tür müşteriler, genel teminatsız alacakları olarak değerlendirilebileceği aktarılmıştı.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

bitcoin dip seviye

Bitcoin (BTC) 19 Mayıs Perşembe gününde de riskli seyretmeye devam ediyor. Terra felaketi sonrasında Terra Labs tarafından çok sayıda Bitcoin satışının yapılmasının ardından fiyatı 26 bin dolar altına sarkan Bitcoin, yeni güne 29 bin dolar seviyesinin biraz üstünde başladı. Son 24 saatte yaşadığı yüzde 3’ün üzerinde bir değer kaybı ile riskli hareketine devam ediyor.

Ethereum (ETH) Kaç Dolar?

Bitcoin’in ardından piyasa değeri en yüksek ikinci kripto varlık olan Ethereum, 2 bin doların altına geriledi. 1.930 dolar seviysinden 19 Mayıs’ta işlem gören Ethereum, kripto para piyasalarında yaşanan çöküşün ardından en çok değer kaybeden varlıklar arasında ilk sıralara yükseldi.