Ağustos Ayında Maaşlar Değişiyor! Milyonlarca Çalışan ve Emekli Zamlı Maaş Alacak

2021 Ağustos ayında maaşlar yeniden değişiyor! Milyonlarca çalışan ve emeklinin maaşları değişiyor, zamlanacak. Emekliye zam müjdesiyle birlikte gözler asgari ücrete çevrildi.

Finans 26.07.2021 - 13:56 26.07.2021 - 13:58 Serhat Karaman

2021 Ağustos ayında maaşlar yeniden değişiyor! Milyonlarca çalışan ve emeklinin maaşları değişiyor, zamlanacak. Emekliye zam müjdesiyle birlikte gözler asgari ücrete çevrildi. Peki Ağustos ayında asgari ücrete zam yapılacak mı? Sigortalı çalışanlara ve emeklilere zam müjdesi geldi. Emeklilerin 2021 Ağustos ayı maaşları zamlı olarak ödenecek. Asgari ücretli çalışanlara zam var mı? 2021 Ağustos ayı zamlı maaşları ve tüm detayları haberimizde sizlerle...

Milyonlarca asgari ücretli ve emeklinin merakla beklediği haber geldi! 2021 Ağustos ayında da maaşlar değişiyor. Bilindiği üzere Temmuz ayında, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı veriler ışığında emekli maaşları yüzde 8'in üzerinde zamlanmıştı. Şimdi gözler bayram sonrası, Ağustos ayı asgari ücret ve emekli maaşlarına çevirildi. Ağustos ayında emekli maaşları ve asgari ücret zamlanıyor. Milyonlarca çalışanın ve emeklinin merakla beklediği haber geldi! Maaşlar tümden değişiyor. Peki memur, emekli, asgari ücretli ne kadar zam alacak? Maaşlar ne kadar arttı?

Ağustos Ayında Maaşlara Zam Müjdesi

Milyonlarca çalışan, emekli ve memur, 2021 Ağustos ayı maaşları için beklemeye geçti. Bu süreçte maaşlara zam gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. Ve belli oldu! Ağustos ayında da milyonlarca kişi zamlı maaşlarına kavuşacak. Bilindiği üzere emeklilere her yıl Ocak ve Temmuz aylarında, 6 aylık enflasyon verilerine göre zam yapılmaktadır. 2021 Temmuz ayı enflasyon oranı 8.45 olarak açıklanmıştı. TÜİK tarafından açıklanan yüzde 8.45 enflasyon oranında zam alan emekliler, şimdi Ağustos ayı maaşlarında yapılacak zammı merak ediyorlar. Milyonlarca SSK, Bağkur ve Emekli sandığı (Memur) emeklisine de Ağustos ayında yüzde 8.45 oranında zamlanmış maaşlar ödenecek. Ancak yeni bir zam yapılmayacak.

Emeklide İntibak Beklentisi Sürüyor

Milyonlarca emekli vatandaş 2021 Ağustos ayı itibariyle intibak düzenlemesini de bekliyor. İntibak yasası çıkarsa 2000 yılından sonra emekliye ayrılan milyonlarca kişinin maaşları yükselecek. Böylelikle 2000 öncesi emekli olanlar ile 2000 sonrası emekli olanlar arasındaki maaş farkı da adaletli şekilde giderilmiş olacak. Şuanda Adli Tatil nedeniyle TBMM'de tatilde bulunuyor. Ancak 1 Eylül 2021 itibariyle yeniden çalışmalarına başlayan Meclis'in ilk gündem maddelerinden birinin intibak düzenlemesi olması bekleniyor. İntibak düzenlemesi ile milyonlarca emeklinin maaşları 508 TL ila 672 TL arasında zamlanacak.

Asgari Ücrete Zam Var mı?

2021 yılbaşında %20'nin üzerinde zamlanan asgari ücrete 2021 Ağustos ayında zam yapılacak mı? Sorusu da sıklıkla soruluyor. Milyonlarca asgari ücretli çalışan, elektrik, doğalgaz, su faturalarına yapılan zamlardan ve hayat pahalılığından dolayı asgari ücrete de zam beklentisi içindeler. Ancak 2021 Ağustos ayında asgari ücrete zam yapılması gündemde değil. Yeni zamlı asgari ücretin 2022 Ocak ayı itibariyle netleşmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@