Ahlatcı Yatırım'dan Borsa İstanbul 31 Ağustos - 3 Eylül Haftası Haftalık Hisse Önerileri

Borsa yatırımcılarının merakla beklediği Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri yayınlandı. 31 Ağustos – 3 Eylül haftası hangi hisse senetleri takip edilmeli?

Ahlatcı Yatırım'dan Borsa İstanbul 31 Ağustos - 3 Eylül Haftası Haftalık Hisse Önerileri

Borsa yatırımcıları oldukça hareketli günlerden geçilirken kazançlarını arttırabilmek için kapsamlı araştırmalarına devam ediyorlar. Türkiye'nin ünlü yatırım şirketleri her işlem haftası öncesinde olduğu gibi haftalık hisse önerilerini yayınlıyorlar. Buna göre Ahlatcı Yatırım tarafından 31 Ağustos – 3 Eylül haftasının hisse önerileri kamuoyuna duyuruldu. Buna göre bu haftanın Al - Sat - Tut hisse önerileri de belli olmuş oldu.

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ KAZANDIRIYOR

Borsa İstanbul BİST 100 endeksinde işlem gören hisse senetleri üzerinden analizler yapan Ahlatcı Yatırım öncelikle bir önceki haftanın hisse önerilerinin performansları hakkında bilgi verdi. Buna göre geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyünde yer alan pay senetlerinden AKSEN, ODAS ve THYAO hisselerinin hedef fiyat aralığına ulaştığı bildirildi.

AKSEN ÖNERİSİ KAZANÇ GETİRDİ

Geçtiğimiz haftanın en önemli kazançlarından birisi AKSEN tarafından sağlandı. Bir önceki haftanın kapanış fiyatı ile geçtiğimiz haftanın en yüksek puan seviyesi dikkate alındığında AKSEN hisselerinin değer kazancı yüzde 8,76 oranında oldu. AKSEN hisselerini yüzde 5,63 oranındaki değer kazanımı ile ODAS ve THYAO takip etti.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ ORTALAMA YÜZDE 2,19 DEĞER KAZANDI

Bir önceki haftaya dair haftalık model portföyün performans verilerini paylaşan Ahlatcı Yatırım, ortalama getirinin yüzde 2,19 olduğunu duyurdu. Geçen hafta XU100'de yüzde 0,94 artış olduğu düşünülürse Ahlatcı Yatırım'ın bu getirisinin isabetli analizler olduğu yorumları yapılıyor. Bu nedenle de Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerileri dikkatle takip ediliyor.

YENİ HİSSE ÖNERİLERİ AÇIKLANDI

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini de paylaştı. Buna göre geçen hafta Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy listesinde yer alan AKSEN, KOZAL, ODAS ve THYAO hisse senetleri listeden çıkartıldı. Listeden çıkartılan hisselerin yerine ise ALARK, GOZDE, KRDMD ve PETKM hisseleri eklendi. Ayrıca INDES hisse senetinin de haftalık model protföyünde yer aldığı belirtildi.

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasından dolayı Pazartesi günü işleme kapalı olacak. İşlemler 31 Ağustos 2021 Salı günü başlayacak. 4 işlem günü üzerinden borsa yatırımcıları kazanç sağlamaya çalışacaklar.