Ailelere 700 TL Gıda Yardımı Var Mı? e-Devlet Başvuru Form Ekranı

Ekonomik durumu iyi olmayan aileler için 700 TL gıda yardımı yapıldığına dair bazı haberler basında yer aldı. Peki gıda yardımlarına dair haberler doğru mu? İşte bakanlığın sağladığı imkanlar.

Ailelere 700 TL Gıda Yardımı Var Mı? e-Devlet Başvuru Form Ekranı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destekler arasında gıda yardımları bulunuyor. Ancak gıda yardımlarına dair bazı haberler vatandaşları yanıltıyor. Emlak365.com olarak Aile Bakanlığı'nın sağladığı gıda yardımlarının nasıl alınacağını aktarıyoruz.

2021 YILI AĞUSTOS DÖNEMİ GIDA YARDIMLARI BAŞLADI

2021 yılının Ağustos ayı döneminde gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar için ödemeler doğrudan nakit şeklinde yapılmıyor.

700 TL gıda yardımı, 500 TL gıda yardımı şeklinde yapılan haberlerde ödemelerin ankti yapıldığı bildiriliyor. Ancak Aile Bakanlığı gıda yardımı başvurusunda bulunan ailelere doğrudan erzak tedarik ediyor. Kuru gıda desteğinin yanı sıra temel gıda ürünleri de erzak yardımı paketinde yer alıyor. 2021 yılında erzak yardımı almak isteyenler için Aile Bakanlığı'nın e-Devlet kanalı üzerinden başvurularını yapabilecekler.

2021 YILI E-DEVLET GIDA YARDIM EKRANI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımı ödemelerini maddi imkansızlıklar yaşayan ailelere sağlıyor. Eğer ailelerin düzenli gelirleri yoksa, sosyal güvenceleri bulunmuyorsa, hane gelir düzeyi düşükse düzenli gıda yardımı sağlar.

Gıda yardımları Aile Bakanlığı'nın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birimlerinden yönetilir. Aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunurlar. İnceleme süreci başlatılan destekler için süreç sonunda onay çıkarsa belirli aralıklarla gıda sağlanır.

Başvuruda bulunacak olan aileler başvurularını ister Aile Bakanlığı'nın e-Devlet kanalı üzerinden sağladığı "Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu" ekranı üzerinden yaparlar isterlerse de bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek bizzat başvuruda bulunurlar.

e-Devlet başvuru ekranı için TIKLAYIN

SONRAKİ HABER