AK Parti'den Son Dakika EYT Açıklaması! Emeklilik Dilekçesinin Vereceği Tarihi Öğrenmek İsteyenler Dikkat

AK Parti'de EYT gündemi çalışmaları devam ediyor. Birçok alanda çalışmasını sürdüren Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde en çok duracağı başlık ise EYT olacak. Bakanlığın çalışmaları şimden merak ediliyor.

Finans 25.02.2022 - 14:51 25.02.2022 - 15:51 Mustafa Karagöz

AK Parti, 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin kararın çıkmasının ardından kolları EYT için sıvayacak. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren EYT konusunda kapsamlı ve uzun bir çalışma süreci geçmesi beklenirken konuya dair son durum hakkında açıklama geldi. 

EYT DÜZENLEMESİ İÇİN PARTİ İÇİNDEN AÇIKLAMA

EYT düzenlemesi konusunda son açıklama, EYT'li vatandaşların yakından takip isimlerden birisi olan Muhammed Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu çalışmaların hangi aşamada olduğunu açıkladı. Çalışma Bakanlığı'nın yasa düzenlemesine ilişkin planına dair açıklamalarda bulunan Akbaşoğlu yasanın ne zaman gelebileceğine ilişkin bilgiler verdi. 

9 kişiden oluşan EYT Heyeti ile bir görüşme gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu görüşmenin detaylarını paylaştı. Yapmış olduğu açıklamasında kendilerine taleplerin iletildiğini ifade eden Akbaşoğlu, TBMM'de EYT komisyonu çıkacağı haberlerinin de doğru olmadığını söyledi. EYT konusuna ilişkin çalışmanın açıklanan süreç içinde zamana yayılacağını ifade eden AK Partili isim konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi.

"Bu konu teknik bir konu ve Çalışma Bakanlığı'nın yapacağı çalışmalarla kapsamı ortaya çıkartılacak. Bir etki analizi yapılacak. Paydaşlarla müzakereler içerisinde çalışması yapılacak. 2022 yılı içinde bu çalışmalarla ilgili kamuoyuna net bir ifadeyle Çalışma Bakanımızla birlikte açıklama yapacağız"

5 FORMÜLLÜ EYT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ

Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT Yasası için daha önce yapmış olduğu açıklamasında ise  formüllü bir çalışma düzenindne bahsettmişti. 5 adımlı program ile sorunun çözümü için adım atılacağını ifade eden AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu bu konuların çözümü için de Cumhur İttifakını işaret etmişti.

EYT'liler için yapmış olduğu o açıklamasında ise “EYT'li kardeşlerimizin konusunu da masaya yatırıp geniş bir katılımcı demokrasi ve ilgili yetkili kurulların da kanaatlerini alarak, konuyu inşallah neticelendireceğimizi ifade etmek isterim Toplumumuzun sorunu bizim sorunumuzdur. Bu konuları da sadece AK Parti ve Cumhur İttifakı çözer.” demişti. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAK

Çalışma Bakanlığı'nın bilinen programına göre; düzenleme için çok kısa bir süre kaldı. Bakanlık önümüzdeki günlerde 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin tüm süreci tamamlayacak ve EYT için düğmeye basacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@