AK Partili İsim Tarih Verdi! Sözleşmeli Personele Kadro Ne Zaman Verilecek?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında sözleşmeli personele kadro verilmesine de değinerek tarih verdi. Sözleşmeliye kadro ne zaman verilecek?

AK Partili İsim Tarih Verdi! Sözleşmeli Personele Kadro Ne Zaman Verilecek?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi. 2023 seçimlerine değinen Akbaşoğlu, Dodurga'da ortaya çıkan anket sonuçlarının 6'lı ittifakı sandığa gömdüğünü, bu sonuçların milletin teveccühünün AK Parti ve Cumhur İttifakı'ndan yana olduğunu bir kez daha gösterdiğini, bu sonuçların 2023 seçimlerini açık ara farkla AK Parti'nin kazanacağını gösterdiğini vurguladı.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ ZAMMI AÇIKLAMASI

Tüm çalışanları ve emeklileri ilgilendiren zamlı maaş ödemelerinin bayram önce yapılacağını söyleyen Akbaşoğlu "Ne söylediysek yaptık, yaptıklarımızı söyledik. '5 adım atacağız' demiştik. 'Asgari ücreti iyi bir noktaya taşıyacağız. Memur ve emeklilerin maaşlarını düzenleyeceğiz. 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız. Sözleşmeli personelin durumunu ele alarak haklarını yasalaştıracağız. EYT'li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022'de bunları neticelendireceğiz' dedik. Allah'a çok şükür bunların ilk üçünü gerçekleştirdik. 3600 ek gösterge ile ilgili neticeleri görüyoruz. Bu yasa artık uygulanıyor." ifadelerini kullandı.

sözleşmeliye kadro için tarih verildi

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İÇİN TARİH VERDİ

Sözleşmeli personele kadro verilmesine de değinen Akbaşoğlu, ekim ayında Meclis açıldığında gündemde sözleşmeli personelin mali ve sosyal haklarının ele alınması, kadro hakkının ele alınması konusunda netlik olacağını, EYT'li kesimin durumunun da ele alınacağını belirtti. Bugüne kadar verilen tüm sözlerin tutulduğunu hatırlatan Akbaşoğlu, bundan sonra da verilen sözlerin yerine getirileceğini söyledi.

EYT konusuna ilişkin bir açıklama da geçtiğimiz gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelmişti. Bilgin, emekçilerin endişe etmemesini, Türkiye'nin her bir sorununun çözülmesi gereken bir dosya olarak önlerinde olduğunu söylemişti.