Akaryakıt Fiyatları İçin Bu Sefer Dev İndirim Gündemde! Akaryakıtta Dev İndirim İçin Meclis Harekete Geçti!

Akaryakıt fiyatlarına üst üste zamlar gelirken bu kez şaşırtıcı bir adım atıldı! Meclis’te görüşülmesi planlanan torba yasa kapsamında KDV ve ÖTV düzenlemesi ile indirim gelebileceği aktarılıyor!

Finans 11.05.2022 - 13:18 11.05.2022 - 13:20 Duygu Dilan Duman

Küresel piyasalarda yeni hafta itibariyle brent petrol varil fiyatının 110 dolar seviyelerini görmesinin ardından geçtiğimiz gün yeni bir zam daha gelmişti. Dolar kurunda yaşanan artış, enflasyon, vergiler ve küresel piyasalardaki enerji krizi nedeniyle Türkiye’de son yılların en yüksek akaryakıt fiyatları görülmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülmesi hedeflenen torba yasa kapsamında ise KDV ve ÖTV’nin akaryakıt fiyatlarından kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin görüşülebileceği ise gündem yarattı.

Akaryakıt Fiyatlarına 6 Liralık İndirim Gelebilir!

cebinde-yapi-kredi-karti-olanlarin-dikkatine-akaryakit-alisverislerinde-50-tl-indirim-hakki-kazanacaksiniz

Akaryakıt fiyatlarında uzun süredir beklenen indirimin nihayet gelebileceği ifade ediliyor. Son dönemin zam şampiyonlarından biri olan akaryakıt fiyatlarına yönelik yeni gelecek düzenleme sonrasında 6 liraya yakın bir indirim olması bekleniyor. Brent petrol fiyatlarının 110 doları bulmasının ardından 20 liranın üzerine çıkan akaryakıt fiyatları, diğer birçok alanda artan hayat pahalılığına da ek olarak vatandaşların cebini zorlamaya devam ediyor.

Konuya ilişkin yapılan bir açıklamada ise 27. Dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, konuya ilişkin Meclis’e bir önerge sunmak için başvuruda bulunduğu ifade edildi. KDV ve ÖTV kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin sunulmasının ardından konunun ilgili komisyona iletildiği aktarıldı. Düzenleme yapılması halinde 6 liralık bir indirim olabileceği iddia ediliyor.

11 Mayıs Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Benzin, motorin ve LPG fiyatlarında 11 Mayıs itibariyle yüksek fiyatlar görülmeye devam ediyor. Gelen son zamlar sonrasında İstanbul’da benzinin ortalama litre fiyatı 20.35 TL olurken, motorin fiyatı 22.05 TL ve LPG fiyatı ise 10,85 TL’ye ulaşmış durumda. Ankara’da ise benin fiyatları ortalama 20,44 TL olurken, motorin 22,13 TL ve LPG fiyatları 11,03 TL olarak satışa sunuluyor. İzmir’de ise benzinin litre fiyatı 20,46 TL, motorin 22,14 TL ve LPG ise 11,07 TL ortalama fiyatlar ile satılmaya devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@