Akbank'tan Emeklilere Promosyon Müjdesi! 1.750 TL'ye Varan Promosyonla Emekliliğin Tadını Çıkarın

Akbank, emekli maaşını Akbank’a taşıyanlar için muhteşem bir kampanya düzenledi. Akbank maaş tutarına göre 1.750 TL’ye varan promosyon ödemesiyle diğer bankalara meydan okuyor!

Finans 01.10.2021 - 03:00 01.10.2021 - 03:00 Gülcan Özer

akbank-emekli-maaşıBirçok banka emekli promosyonu konusunda muslukları kısarken Akbank muslukları sonuna kadar açtı. Emekli maaş tutarına göre 1.750 TL’ye varan promosyon ödemesiyle tüm gözleri üzerine çeviren Akbank, bu yıl emeklilerin bankası olmaya aday. Akbank’tan emeklilere ödenecek promosyon tutarı, aşağıda listelemiş olduğumuz kriterlere göre belirlenecek.

  • Emekli maaşı 1.499 TL’ye kadar olan emeklilerin alabileceği promosyon tutarı: 1.200 TL
  • Emekli maaşı 1.500 TL ile 2.499 TL arasında olan emeklilerin alacağı promosyon tutarı: 1.500 TL
  • Emekli maaşı 2.500 TL’nin üzerinde olan emeklilerin alabileceği promosyon tutarı: 1.750 TL

Akbank Emekli Maaşı Taşıma Başvurusu

Akbank hesabı olan emekliler, maaş aldıkları kurumla olan sözleşmelerini sona erdirdikten sonra Akbank mobil uygulamasını kullanarak ya da 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezini arayarak maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirebilmekte. Henüz Akbank müşterisi değilseniz şubeye giderek veya Akbank mobili telefonunuza indirerek ücretsiz hesap açabilirsiniz.

Böylece alacağınız mobil bankacılık şifresi ile birlikte emekli maaşı taşıma işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İlk defa emekli maaşı alacak olanlar Akbank’ta hesap açtırdıktan sonra kurumlarına iletecekleri emeklilik dilekçesinde banka adı olarak Akbank’ı belirleyip hesap bilgilerini paylaşabilirler. Bu durumda emekli maaşı ilk aydan itibaren Akbank nezdindeki hesaba yatırılacaktır.

Yalnızca kimliğinizle şubeye gitmeniz halinde ek bir işleme gerek olmadan emekli maaşınızı Akbank’a taşıyabilir ve imzalayacağınız sözleşme ile birlikte 3 yıllık anlaşma gereği hak ettiğiniz promosyon ödemesini alabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız emekli maaşı taşıma işleminde Akbank hesap bilgilerinizi kullanarak da emekli maaşınızı Akbank nezdindeki hesabınıza aktarabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından size daha önce sunmuş olduğumuz listedeki maaş aralıklarına göre promosyonunuzu sorgusuz sualsiz alabilirsiniz.

Maaşını Akbank’a Taşıyanlar Kazanıyor

Maaş aldığınız banka şubesi ya da PTT ile bir sözleşmeniz bulunuyorsa ya sözleşme süresinin sona ermesini beklemeli ya da kalan promosyon tutarını iade etmek kaydıyla sözleşmenizi iptal etmelisiniz. Bu şekilde maaşınız üzerindeki bloke kaldırılacak ve emekli maaşınız Akbank nezdindeki hesaplarınıza aktarılabilecek. Daha önceki bankanızdan ya da PTT’den aldığınız promosyonun kalan kısmını iade etmek istemiyorsanız 3 yıllık sürenizin dolmasını bekleyebilir, bu sürenin sonunda maaşınızı Akbank’a taşıyabilirsiniz.

3 yıllık süre sona erdiğinde Akbank’ın emeklilere ödediği promosyon tutarı değişebilir. Söz konusu işlem ileri bir tarihte gerçekleşeceği için şu anki tutarların üzerinde bir promosyon alacağınız öngörülebilir. Yine de emekli maaşınızı Akbank’a taşımadan önce güncel promosyon bilgisi almanızı tavsiye ederiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@