Akbank'tan Ev Alacaklar Dikkat! Kasım Ayı için Açıklandı Akbank 225.000 TL Veriyor

Konut Kredisi ile ev almak isteyecekler için Akbank aracı olmaya Kasım 2021 oranları ile devam ediyor. Kasım ayında ev almak için Akbank'ı tercih edecekler için sunulan olanakları derledik.

Finans 09.11.2021 - 09:59 09.11.2021 - 10:05 Mustafa KARAGÖZ

Ev almak isteyenler için fiyatlar belli bir seviyede bulunuyor. Emlak sektöründen gelen açıklamalarda maliyetlerin arttığı ve önümüzdeki dönemlerde yeni maliyetlerin fiyatlara ekleneceği uyarısı gelmişti. Ancak ev almak isteyenler için ise faiz oranlarının maliyetleri yüksek seviyede bulunuyor. Bankalar ise özel ödeme planları ile bu süreçte müşterilerine kolaylık sağlamaya çalışıyorlar. 

AKBANK KONUT KREDİSİNDE KASIM ORANLARI

Akbank'ta müşterilerine bu dönemde esnek ödeme seçenekleri ile konut kredisi sağlıyor. 

Bankanın kış öncesi sonbahar kredi kampanyasında faiz oranları kamu bankalarının oranlarına yakın seviyede yer alıyor. Ayrıca diğer özel bankaların çoğuna göre Akbank daha uygun faiz oranlarıyla konut kredisi sağlıyor. 

Akbank ile Ev Alacaklar

Akbank ile ev almak isteyen müşterilerin bilmeleri gereken ilk husus kredi limiti. Banka müşterilerinin ev almaları sürecinde yüzde 20 oranında peşinat ödemelerini istiyor. Yapılacak ödeme ise bankanın gerçekleştireceği ekspertiz çalışması sonucu ev için belirlenen değere göre sağlanıyor. Örneğin 300.000 TL değerinde bir ev için 60.000 TL peşinat ve 240.000 TL konut kredisi kullanımı oluyor. 

Gelir Şartına Dikkat

Ancak banka herkese çok yüksek limitlerle konut kredisi vermiyor. Bankadan konut kredisi kullanabilmek için aylık düzenli geli olması gerek. Aylık düzenli gelirin yüzde 70'lik oranı konut kredisi taksiti olarak ödenebilir. Taksit ödemeleri üzerinden kredi limit hesabı yapılabilir. Ayrıca faiz oranları ve kişinin kredi risk puanı da kredi kullanımı için etmen olur. Kredi puanı yüksek olanlar için banka inisiyatif alabilir ve daha yüksek kredi sağlayabilir. 

AKBANK'TAN 225.000 TL KONUT KREDİSİ

akbank 225.000 tl

Akbank üzerinden 225.000 TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri için ödeme planı tablodaki gibi olacak. Banka kasım ayında 120 ay vadeli konut kredisini yüzde 1.39 faiz oranıyla sağlıyor. 

Konut kredisi ödeme planı oluşturmak isteyenler için banka esnek ödeme seçenekleri sunuyor. 

İsteyen müşteriler bankaya olan kredi borçlarını aylık eşit taksitle ödeyebilirler. Ancak farklı düzende aylık geliri olanlar için banka çeşitli ödeme seçenekleri de sunuyor. Örneğin isteyen müşteriler düşük taksitle başlayıp artan taksit tutarları ile ödeme yapabilirler yada tam tersi durumda yüksek taksitle başlayıp azalan taksit seçenekleri kullanılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@